4. Literatūras nozīme jauniešu dzīvē
Kad bērns sāk augt lielāks mēs viņam gribam iemācīt lasīt, lai viņš dzīvē varētu kaut ko sasniegt un iemācīties. Lasīšana ir bērnības nasta un gandrīz vienīgā nodarbošanās, kas tai tiek dota. Mēs milzīgi nopūlamies, meklēdami labāko metodi, kā iemācīt lasīt, lai tikai mūsu bērns iemācītos lasīt. Dzīva interese – lūk, labākā motivācija, vienīgā, kas bērnam palīdz iemācīties lasīt.
Jaunieši un grāmatas, daudziem šķiet, ka tie ir nesavienojami vārdi. Jā, ir jaunieši, kuri lasa grāmatas, taču viņu ir ļoti maz. Kāpēc mūsdienu jaunieši nelasa grāmatas? Liela daļa jauniešu nelasa grāmatas, jo viņiem ir pieejams dators, internets, televizors.
Jaunieši nelasa grāmatas, jo viņiem ir radies iespaids, ka tas ir garlaicīgi. Iespējams, ka jauniešiem grāmatas asociējas ar kaut ko aizvēsturisku un domātu tikai vecākiem cilvēkiem. Meitenes nelasa biezos romānus, jo grāmatas ir aizstājušas filmas televizora ekrānā. Arī dažādi stāsti no dzīves jauniešus vairs neinteresē, jo ir pieejami dažādu slavenu cilvēku
„blogi” jeb dienasgrāmatas internetā. Pat avīžu rakstus internetā var noklausīties, nevis lasīt. Tas ir bizness, kas padara cilvēku dzīvi vienkāršāku (3).
Ir svarīgi, lai, uzsākot lasīt kādu grāmatu, tā uzrunātu. Ja sajūtu līmenī nespēj pieņemt konkrēto tekstu, tad protams, labāk ir pārstāt lasīt šo grāmatu. Lai zinātu kādu grāmatu mēs izvēlāmies, tad pirms tās lasīšanas var izlasīt tās grāmatas recenziju vai grāmatas apskatu [1;130].
…