Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:127830
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.07.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 26 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Jēdzieniem „gods”, „cieņa” un „reputācija” teorijā pastāv katram savs atšķirīgs skaidrojums, taču realitātē šie jēdzieni netiek nošķirti – tie visi tiek lietoti paralēli, apzīmējot vienu un to pašu tiesību aizskārumu, neizšķirot katra atsevišķa jēdziena nozīmi. ECK tieši nav paredzētas tiesības uz goda un cieņas aizsardzību, taču, attīstoties sabiedrībai un tehnoloģijām, ECK 8.pantā minēto tiesību uz privāto dzīvi tvērumā ir ietvertas arī tiesības uz goda un cieņas aizsardzību, tādējādi ļaujot savas tiesības aizsargāt arī personām, kuru tiesības uz goda un cieņas aizsardzību ir aizskartas. No ECK 8.panta izriet valsts pozitīvais pienākums aizsargāt personas tiesības uz goda un cieņas aizsardzību. Latvijā tiesības uz goda un cieņas aizsardzību ir nostiprinātas Satversmes 95.pantā, kā arī atbilstoši ECT sniegtajai jēdziena „privātā dzīve” izpratnei – Satversmes 96.panta tvērumā.
Latvijā persona var vērsties tiesā, savu prasību pamatojot ar Civillikuma 2352.1 pantu vai Krimināllikuma 157.pantu. Tāpat personas gods un cieņa aizsargāti likuma „Par presei un citiem masu informācijas līdzekļiem” 7. un 25.pantā. Gan Krimināllikumā, gan Civillikumā likumdevējs ir ietvēris normas goda un cieņa aizsardzībai, tāpēc ir svarīgi nošķirt, kurā gadījumā kura no normām ir izmantojama. Civiltiesiskā atbildībai personai iestājas par nepamatotu personas goda un cieņas iazskārumu par patiesībai neatbilstošu ziņu publicēšu, bet kriminālatbildība par goda un cieņas aizskārumu iestājas gadījumos, kad aizskārums ir veikts apzināti, publicējot nepatiesas un apkaunojošas ziņas, tātad kriminālatbildība iestājas par nodarījumu ar lielāku vainas pakāpi.
Latvijas tiesām ir saistoša ECK un ECT prakse. Latvijā lietās par goda un cieņas aizsardzību, attiecīgās likumu normas interpretē atbilstoši ECK un ECT sniegtajai interpretācijai, taču jāsecina, ka Latvijas tiesas un ECT izdara atšķirīgus secinājumus, ņemot vērā ECT zaudēto lietu skaitu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1380194
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties