Globalizācija nav nekas jauns. Tūkstošiem gadu cilvēki ir pirkuši un pārdevuši viens otram. Tirdzniecība ir notikusi arī starp zemēm, kuras vienu no otras šķir lieli attālumi. Labs piemērs ir Zīda ceļš, kas saistīja Ķīnu ar Eiropu viduslaikos. Tāpat jau gadsimtiem ilgi cilvēkiem un korporācijām ir bijuši uzņēmumi ne tikai savā, bet arī citās valstīs.
Globalizācija ir process, mijiedarbība un integrācija starp iedzīvotājiem, uzņēmumiem un dažādām tautām un to valdībām. Šis process veicina starptautisko tirdzniecību un ieguldījumus, ko veicina informācijas tehnoloģiju attīstība. Šis process ietekme arī vidi, kultūru, politiskās sistēmas, ekonomisko attīstību un labklājību, kā arī cilvēka fizisko labklājību sabiedrībās visā pasaulē.
Pašreizējais globalizācijas vilnis ir veicinājis tādu politiku, ka ir atvērta ekonomika, vietējā un starptautiskā mērogā. Gados pēc 2. Pasaules kara, un jo īpaši pēdējo divu desmitgažu laikā, daudzas valdības ir pieņēmušas brīvā tirgus ekonomikas sistēmu, ievērojami palielinot savu ražošanas potenciālu un radot neskaitāmas jaunas iespējas starptautiskajai tirdzniecībai un ieguldījumiem. Valdības arī ir vienojušās krasi samazināt šķēršļus tirdzniecībā un izveidoti starptautiski līgumi, lai veicinātu preču un pakalpojumu tirdzniecību. …