Mēs dzīvojam laikmetā, kad viss strauji mainās, pateicoties pasaules attīstības procesam; vēsture tiek veidota nepārtraukti. Daudzi vēsturnieki uzskata, ka vēstures vairs nebūs, jo nebūs lielu konfliktu. Pastāv uzskats, ka līdz ar Aukstā kara beigām, ir izzudis komunisms un tā kā komunisma nav, pasaule būs stabila un tālāk nekas neattīstīsies. Fukojama uzskata, ka „vēsture sasniegusi savu galapunktu - liberālās demokrātijas uzvaru”. Tomēr šī ir tikai vīzija, kas, laikam ritot, savu nozīmi zaudē. Тo pierāda daudzie konflikti, kas pašlaik notiek pasaulē un ko daudzi autori uzskata par „civilizāciju konfliktu”.
Pasaulē strauji notiek sarežģīts process, ko sauc par globalizāciju. Šim procesam ir savas pozitīvās iezīmes un arī savas negatīvās. Šī referāta mērķis ir noskaidrot, kas ir šis sarežģītais process, ko sauc par globalizāciju, kā tas maina pasaules attīstības virzību, kā, un vai, tas ietekmē demokrātiju un valsts suverenitāti un, ja ietekmē, tad kādā veidā? Kādas ir šī procesa sekas? Vai šis process ir drauds? Vai ir iespējams izvairīties no globalizācijas radītajām negatīvajām?
Savā referātā es esmu balstījies uz dažādu autoru teorijām par globalizāciju kā procesu, par demokrātijas kā politiskas iekārtas attīstības gaitu nākotnē. Tomēr ir jāņem vērā, ka šīs visas ir tikai teorijas, no kurām neviena var arī neizrādīties patiesa.
Sava referāta pirmajā nodaļā es apskatīšu globalizācijas jēdzienu kā tādu, jo, lai noskaidrotu, globalizācijas stimulētās pārmaiņas un ietekmi uz nācijvalstīm, ir jānoskaidro, kas ir globalizācija.
Referāta pirmajā daļā atklāsies, ka globalizācijas process parasti tiek skatīts divos aspektos, no kuriem viens ir informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstība. Referāta otrajā nodaļā tiks aplūkota šo tehnoloģiju attīstības ietekme.…