Globalizācijas definīcija? Šai ziņā zinātnē nav vienota viedokļa, bet, lūk, daži no tiem:
Neoliberāļi redz globalizācijā pakāpenisku valstu šauri egoistisko nacionālo interešu pārvarēšanu un civilizētu valstu kopuma tapšanu, kas būtu nacionālo ekonomiku savstarpējās ietekmes pieauguma, finansu internacionalizācijas, spēcīgāko TNK ietekmes pieaugumu pasaules ekonomikā, uzņēmumu un firmu tiešas konkurences pastiprināšanās neatkarīgi no to nacionālās piederības rezultāts.
Neomarksisti uzskata, ka globalizācija nozīmē monopolistiskā kapitālisma un amerikāņu imperiālisma mērķtiecīgu stratēģiju ar mērķi ekonomiski uzkundzēties pasaulei un pasaules centra lielākajiem monopoliem neierobežoti izmantot perifēros un pusperifēros reģionus.
Reālistiskās paradigmas pārstāvji to saprot civilizāciju sadursmes garā, kā ASV vadītās Rietumu pasaules uzvaru aukstajā karā ar PSRS un likumsakarīgu vienīgās superlielvalsts hegemonijas izplatību pasaulē.
Taču dažādiem cilvēkiem globalizācija var nozīmēt ko citu. Vieni ar šo vārdu saprot augošas preču, kapitāla, informācijas un cilvēku plūsmas pāri robežām, citi to saista ar informācijas tehnoloģijām un cilvēku arvien augošajām iespējām izmantot informāciju, citi vēl norāda uz mediju lomas palielināšanos, unificētu kultūras produktu un dzīvesstilu izplatīšanos pasaulē. Bieži uzmanība tiek vērsta uz brīvā tirgus kapitālisma ekspansiju, multinacionālo korporāciju un starptautisko organizāciju ietekmes palielināšanos, kā arī tam pretēju procesu- nacionālo valstu lomas sarukšanu. …