Cilvēks jau kopš ledus laikmeta ir atstājis savas pēdas Zemes ekosistēmās. Dabiskās veģetācijas, augšņu, dzīvnieku, pasaules ūdeņu un citu dabas resursu degradācija noris pārāk intensīvas un daudzveidīgas ekspluatācijas un dabas neizpratnes dēļ.
Mūsdienu ekoloģiskā problēma skar praktiski visas materiālās ražošanas nozares un visus reģionus. Pieaugošais tehnoloģiju spiediens un straujais iedzīvotāju pieaugums 20gs. beigās radījis veselu virkni sarežģītu ekoloģisku problēmu- vides, ūdens piesārņojums, mūžzaļo mežu izciršana, gaisa piesārņošana, izplūdes gāzes, skābais lietus, caurumi ozona slānī, siltumnīcas efekts. Tas viss izraisa vienu no pasaules klimata problēmām- globālo sasilšanu.
Viens no globālās sasilšanas ietekmējošiem faktoriem ir “siltumnīcas efekts”.
Tas neapšaubāmi palīdz regulēt mūsu planētas temperatūru. Tas ir būtisks dzīvībai uz Zemes un viens no tās dabiskajiem procesiem.
Bez dabiskā “siltumnīcas efekta” zemes temperatūra būtu –18 C, nevis kā šobrīd 14 C, tāpēc satraukums ir nevis faktā par “siltumnīcas efektu” kā tādu, bet gan par to, ka cilvēku darbība veicina šā efekta pastiprināšanos.…