Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:481822
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Starp dažādiem sociāliem faktoriem, kas ietekmē personības attīstību, viens no svarīgākajiem ir ģimene. Tradicionāli ģimene ir viens no galvenajiem audzināšanas institūtiem. Ģimene ir ļoti liela un nopietna mūsu sabiedrības institūcija. Šķiet jau no laiku laikiem jebkura indivīda, un arī sabiedrības mērķis ir bijis ģimenes institūcijas pilnveidošana. Ja tiek pilnveidotas ģimenes funkcijas, tad arī personība attīstās pozitīvā gaisotnē. Ģimenē personībā tiek ieliktas galvenās dzīves vērtības.
Ģimeniskais cikls ir personības etapveida iekļaušanās sociālo institūtu un lomu sistēmā, kas nodrošina cilvēku dzimuma reprodukciju un pēcnācēju sākotnējo socializāciju. Ģimenē cilvēki apgūst sabiedrībā nepieciešamās sociālās lomas, uzkrāj sociālo pieredzi un iemaņas, kas ir būtiskas, lai darbotos plašākā sociālajā kontekstā. Ģimene ir sabiedrības pamatšūniņa, kurā kā spogulī konkrēti atainojas vēsturiskā sociālā realitāte.
Ģimenē indivīds iziet vecumposmu ciklu, kas ir indivīda hronoloģiska dzīves fāžu un relatīvi patstāvīgu funkcionālo stāvokļu, kuriem atbilst noteikts lomu un statusu repertuārs, noteikti sociālās aktivitātes tipi un vairāk vai mazāk adekvātas sociālās uzvedības formas, maiņas process.
Personības formēšanu nosaka dabas vide, sociālā vide un darbība. Savukārt personības būtība iekļauj sevi trīs līmeņus: individuāli psiholoģisko, kas atspoguļo personības psihisko procesu, īpašību, stāvokļu un veidojumu specifiku; pasaules uzskatu, ko veido cilvēka izveidotā pārliecību sistēma, sava attieksme pret dabu, sabiedrību, pasauli kopumā, te iekļauti arī noteiktie dzīves mērķi, intereses, pozīcijas; un arī sociāli-psiholoģiskā puse ieņem vietu personības struktūrā, tā atspoguļo personības pamatīpašības un raksturojumus, kas palīdz spēlēt noteikto lomu sabiedrībā, ieņemt noteikto vietu citu cilvēku vidū. Nedrīkst aizmirst, ka cilvēka dzīves pirmajos gados veidojas pasaules uztvere. Pie kam jāatzīmē, ka vecāku loma bērnu attīstībā ir ļoti liela un tieši no vecākiem bērns aizgūst savus pirmos reaģēšanas paņēmienus un pirmās emocijas. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties