SECINĀJUMI
Tātad noslēgumā varam secināt, ka attiecības ģimenē ir atkarīgas ne tikai no mīlestības un savstarpējās uzticēšanās, bet arī no apziņas par vīriešu un sieviešu atšķirībām, no vēlmes saskatīt un pieņemt šīs atšķirības nu veidot savu dzīvi tā, lai otrs cilvēks nebūtu aizvainots un pazemot, bet gan justos labi, cienīgi.
• Laimīga laulība ir vērtība, pēc kuras esam tiekušies visos laikos. Tomēr pēdējo gadu statistika liecina, ka laulība kā sabiedrisks institūts Latvijā pamazām atmirst, bet vidējais laulību ilgums Latvijā ir 14,2 gadi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
• Gandrīz puse laulību tiek šķirtas-Latvijas, tāpat kā citu Rietumeiropas valstu un ASV, pieredze laulību šķiršanas ziņā ir ļoti bēdīga. Gandrīz puse noslēgto laulību tiek šķirtas. Kopumā pagājušajā gadā Latvijā tika noslēgtas 12 946 laulības, bet šķirtas 6214.
Neapšaubāmi, visās valstīs, kur šī problēma ir aktuāla, tiek uzdots jautājums, kādēļ laulību šķiršanas skaits pieaug. Tomēr vienotas atbildes uz šo jautājumu joprojām nav.
• Visvairāk laulības tiek šķirtas pusmūžā-Lai gan mēdz teikt, ka kopā nodzīvotie gadi stiprina attiecības, jo cilvēki viens otru labāk pazīst un vairāk ciena, tomēr pērn Latvijā visbiežāk šķirtas laulības, kurās nodzīvoti 20 un vairāk gadi. Kopumā šķirtas 1657 šādas laulības.
Šie dati liecina, ka bieži vien laulības šķiršana sakrīt ar pusmūža krīzi, kad dzīvojot kopā ilgāku laiku, pāra savstarpējās attiecības sevi ir izsmēlušas, partneru garīgā attīstība ilgākā laika posmā notikusi dažādos virzienos un laulībai zudusi jēga, jo cilvēkus vairs nekas nesaista, īpaši, ja bērni ir izauguši un kopēju rūpju par tiem vairs nav.
Mūsdienās ir mainījusies arī sabiedrības izpratne par laulībām, cilvēki savstarpējās attiecībās vēlas justies brīvāki. Tādēļ, ja laulība „nestrādā” pietiekami labi, cilvēki mēdz šķirties, jo neredz iemeslu turpināt attiecības, kas nesniedz apmierinājumu un rada pārāk daudz stresa. Arvien vairāk cilvēku dzīvo arī tā sauktajās "brīvajās attiecībās".
…