Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:704528
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Sociālie institūti un institūcijas    4
2.  Ģimene un laulība    5
2.1.  Ģimenes funkcijas    6
2.2.  Ģimenes vajadzības    7
2.3.  Ģimenes dzīves cikli    7
3.  Ģimenes formas un tipi    8
3.1.  Ģimenes un laulības izmaiņu tendences mūsdienās    9
3.2.  Problēmas ģimenē    10
  Secinājums    11
  Izmantotas literatūras avoti    12
Darba fragmentsAizvērt

Ievads.
Psiholoģijā un socioloģijā ģimene ir pētāma vispirms ar to, ka tā ir kā visu to sabiedrības apziņas un uzvedības elementu sakopojums, kas noved pie ģimenes izveidošanos, tās attīstību, funkcionēšanu, nostiprināšanos vai izjukšanu. Šis ir tas mērķis, kādēļ parasti tiek pētīti kā jaunu cilvēku, kas tiecas izveidot ģimeni, tā arī jau laulāto motīvi, vērtības. Motīvi un vērtības ir pamats, kādēļ ģimene tiek nodibināta, viss sarežģītais dzīvesbiedru savstarpējās mijiedarbības komplekss, kas atrodas patstāvībā mainībā, gan personisku, gan sabiedrības faktoru ietekmē, veido to pamatu, kas liecina par ģimenes attiecību noturību un elastību.
Ģimene ir mūsu sabiedrības pamats. Ģimene ir pirmais kolektīvs, kas ietekmē cilvēka veidošanos. Ģimenei ir vienots ikdienas dzīves ritms un stils, kopīgas tradīcijas, tās locekļus vieno īpašas intīmas saites – tas viss kopumā daudzveidīgi un spēcīgi ietekmē topošo personību. Visspilgtāk šī ietekme jūtama agrā bērnībā un skolas gaitu sākumā.
Ģimenē bērns gūst pirmo cilvēcības skolu – viņam veidojas attieksme pret lietām un cilvēkiem, pret savu un citu rīcību. Ģimeni ir jārada stabils pamats jaunā cilvēka pozitīvu rakstura īpašību izveidei, vispusīgu interešu attīstībā, jāievada sabiedriskā dzīvē, jāveido pirmās saskarsmes iemaņas. No šīs zināšanas būs atkarīga visa cilvēka dzīve nākotnē, kā viņš varēs dzīvot sabiedrība un komunicēt ar tas locekļiem.
Mūsdienās ģimenes temats ir, manuprāt, ir ļoti aktuāls, jo tagad sabiedrībā notiek pārmaiņas, kas skar arī ģimenes. Jauna paaudze maina savu viedokļi par laulību, par ģimenes struktūru, tradīcijām un tās nozīmi, arī par bērna tiesībām un vietu ģimenē. Arī sabiedrības ietekmējoši faktori rada ģimenē problēmas un grūtības.
Savā referātā es apskatīju tēmas par sociāliem institūtiem, tas nozīme, ģimenes un laulības jēdziena izpratne, dažādas ģimenes formās un tipus, un arī laulības formas, ģimenes dzīves cikla stadijas un pamatfunkcijas. Arī pievērsu uzmanību uz ģimenes un laulības izmaiņu tendencēm mūsdienās un kādas problēmas tos skar.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1230460
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties