Secinājumi
Izvirzītais kvalifikācijas darba mērķis - noskaidrot kā ģimene kā resurss tiek iesaistīta sociālā aprūpētāja darbā ir sasniegts un izvirzītie uzdevumi izpildīti.
Apkopojot pētījuma rezultātus, izdarīti šādi secinājumi:
1. Visi 100% respondenti uzskata, ka strādājot ar ģimeni sociālam aprūpētājam ir nepieciešams noteikt sociālas aprūpes veidus, aprūpes līmeni, aprūpes pakalpojumu kompleksa vai atsevišķu pakalpojumu nepieciešamību un sociālās problēmas.
2. Lielākā daļa 96% respondentu atzīmē, ka strādājot ar ģimeni ir nepieciešams komandas darbs, tāpēc, ka darbā laikā ar ģimeni dažreiz ir nepieciešama citu speciālistu palīdzība. Strādājot ar ģimeni ir nepieciešami sociālais aprūpētājs, policijas pārstāvis, medicīnas darbinieks, bāriņtiesas pārstāvis un psihologs.
3. Pārsvara 90% respondenti uzskata, ka strādājot ar ģimeni ir nepieciešama individuāla pieeja un konfidencialitāte.
4. Lielākā daļa respondentu uzskata, ka sociālais aprūpētājs izpilda konsultanta funkciju un aizstāvja funkciju.
5. Lielākā daļa - 88% respondentu atzīmē, ka jāveic vecāku izglītošanu, un konkrētas problēmas risināšanu atzīme - 64%.
6. Lielākā daļa - 84% respondentu pārliecināti, ka sociālā aprūpētāja darba mērķis ir stiprināt ģimenes spējas un prasmes problēmu risināšanā.
7. Lielākā daļa - 82% respondentu uzskata, ka sociālam aprūpētājam jāstrādā ar konsultācijas palīdzību. 78% respondentu atzīme, ka sociālam aprūpētājam jāstrādā ar ģimeni patronāžā veidā.
8. 62% respondentu atzīmē, ka veic sociālo aprūpi institūcijā un personas dzīvesvietā, kā arī izstrādāt sociālās aprūpes plānus. Puse(50%) no aptaujātiem respondentiem uzrada, ka izvēlējas klienta vēlmēm un sociālajām vajadzībām atbilstošus aprūpes veidus.
9. Puse no respondentiem (50%) novērtē savas zināšanas par ģimeni, ka pamatā pietiekošas
Ņemot vērā pētījuma rezultātus, tika iegūts apstiprinājums kvalifikācijas darbā izvirzītajai hipotēzei, ģimene kā resurss tiek pietiekoši izmantota sociālā aprūpētāja darbā.
Rezultāti nav vispārināmi nelielās respondentu izlases dēļ.
…