Cilvēka ārējais izskats ir viens no indikatoriem, kā tiks uztverta katra konkrētā personība un kā veidosies attiecības ar šo cilvēku. Pirmais iespaids un attieksme parasti rodas no tā, kādu ieraugām otru cilvēku, tā kopējais veidols. Tikai vēlāk, iepazīstot cilvēku tuvāk, uzzinām arī par viņa profesionālajām iemaņām, interesēm un garīgo pasauli. Viens no rādītājiem ir tieši apģērbs – pēc tā var secināt par cilvēka gaumi, sociālo un nacionālo piederību, pat uzskatiem un sakoptību. Partnera uzticības un cieņas iegūšanu veicina vai arī gluži otrādi – nesekmē – ārējais izskats. Neatkarīgi no laika, pastāv vispārpieņemtas rakstītas vai nerakstītas normas, kas reglamentē ārējo izskatu.
Katras profesijas pārstāvjiem ir savs priekšstats par apģērbu. Jāņem vērā iestādes mērķi, darba specifika, koptēls un arī tradīcijas. Apģērbs diplomātiem dažādās valstīs ir atšķirīgs, bieži vien tas atkarīgs no šīs valsts tradīcijām vai arī no šīs valsts klimatiskajiem apstākļiem. Bez diplomātiskās uniformas vai nacionālā tērpa ir arī dažas citas ģērbšanās normas, kas jāievēro diplomātiskajiem pārstāvjiem. To, kāds apģērbs nēsājams oficiālos pasākumos, norādīs ielūgums.
Vizītsvārki ir smalks dienas svētku tērps, kas tiek izmantots līdz pulksten sešiem pēcpusdienā. Tradicionāli tas ir bijis kāzu un bēru, svinīgu vizīšu un atklāšanu, jubilāru sveikšanu, pieņemšanu, saderināšanās svinību, kā arī ar valsts vizītēm saistītu dienas svinību tērps. Dažās valstīs tos velk arī akreditācijas ceremonijās. Vēl pirms pāris gadu desmitiem tam bija gluži oficiāla tērpa statuss, mūsdienās to izmanto krietni retāk.…