Uz 20 un 21gs. robežas Krievijas sabiedrībā sāka augt interese par ģeopolitiku. Tas bija likumsakarīgi, jo likās, ka šī zinātne ir gandrīz aizmirsta Padomju Savienībā, bet turpināja augt un attīstīties Rietumos, un 20.gs beigās sāka pieaugt sabiedrības interese par Rietumiem. Pagājušā gadsimta 80- tajos gados, bija pieņemts, ka ģeopolitika ir tīri rietumnieciska, un Krievijā nekas tamlīdzīgs nav pastāvējis. Tagad Krievijā ģeopolitikai pievērš daudz lielāku uzmanību, jo tā spēj reāli paraudzīties uz tām problēmām, kuras ir jārisina.
Neskatoties uz Krievijas lielo teritoriju, tā salīdzinoši ar citām balto rasu tautām , atrodas sliktākā vietā dzīves apstākļiem. Aukstās ziemas, kas raksturīgas tikai ziemeļu klimatam, uzliek Krievijas darbībai šķēršļus, kādi nav pazīstami rietumu pasaules mērenajam klimatam. Tāpat Krievijai nav pieejas atvērtajām jūrām ,līdz ar to tas smagi ietekmē Krievijas attīstību, ekonomiku un Krievijas iedzīvotāju labklājību, jo tai nav iespējas savus ražojumus veiksmīgi eksportēt.
Krievija ir viena no pasaules lielākajām un ietekmīgākajām valstīm, kura teritoriāli vienojas gan ar Āziju, gan ar Eiropu. Krieviju nevar salīdzināt ar superlielvalsti ASV, kuras uzvedības modelis starptautiskajā sistēmā savā būtībā ir impērisks, tomēr ar Krievijas viedokli ir jārēķinās. Krievija arī ir viena no NVS (Neatkarīgo valstu savienība) dalībvalstīm.
Krievija ir nozīmīga valsts ne tikai Baltijai un pārējām postkomunistiskajām valstīm, bet arī citiem starptautiskās sistēmas aktieriem.…