GIS ir daudz un dažādu definīciju. Viena no pilnīgākajām varētu būt: GIS ir datoru aparatūras, datorprogrammu un ģeogrāfisko datu krājums, lai savāktu, apstrādātu, analizētu un attēlotu dažādu veidu ģeogrāfisko informāciju.
(No avota Nr.1.)
GIS vēsture.
1959 - Waldo Tobler izveido vienkāršu modeli ko sauc par MIMO (map in-map out), lai izmantotu datoru kartogrāfijai. MIMO lika pamatus ģeokodēšanai, datu izgūšanai, datu analīzei un attēlošanai.
1963 - Tiek izveidota pirmā GIS. Tā ir CGIS jeb Kanādas GIS. Tas tika veidots, jo Kanādas valdībai bija grūtības ar nacionālo zemes resursu identificēšanu. Rodžers Tomlinsons izveidoja sistēmu, kas spēja aprēķināt kartē attēlotu zemes apgabalu laukumus un izvadīt šos rezultātus tabulās. Šis projekts radīja jēdzienu GIS un lika pamatus daudzām GIS tehnoloģijām. Tiek dibināta Asociācija ar nosaukumu URISA (Urban and Regional Information Systems Association). Šī ir bezpeļņas organizācija, kas izmanto informācijas tehnoloģijas, lai risinātu plānošanas, infrastruktūras, publisko darbu un ekoloģijas problēmas.
1964 - Tiek nodibināta Hārvardas datorgrafikas laboratorija, kuru vada Howard Fisher. Šī labaratorija izstrādāja daudzas no GIS tehnoloģijām. Daudzi no GIS izstrādātājiem šajā labaratorijā. 1966. gadā šī laboratorija nāk klajā ar pasaulē pirmo rastra GIS- SYMAP.
1967 - US skaitļošanas birojs izstrādā DIME-GBF (Dual Independent Map Encoding - Geographic Database Files) datu struktūru un ielu adrešu datu bāzi. CIA- ASV Centrālā informācijas aģentūra izstrādā AUTOMAP, kas ir automātiska karšu kompilācijas programma no punktveida un līniju datiem.
1968 - Roberts Tvīdijs izstrādā TIS (Transportation Information System), kas bāzējas uz GRID datu manipulācijām.
…