Savu darba tēmu izvēlējos tāpēc, ka gēnu inženierija ar katru gadu kļūst ar vien populārāka ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā.
70. gadu beigās tika ieviesta jauna tehnoloģija – gēnu inženierija – ar kuras palīdzību kļuva iespējams manipulēt ar DNS laboratorijas apstākļos un izdalīt atsevišķus gēnus, kuri spēj organismam piešķirt noteiktu īpašību.[6]
Ģenētiski pārveidoti organismi vēl nesen bija pilnīgi nedzirdēts termins, bet nu to piemin arvien biežāk. Daļa cilvēku gēnu inženieriju uztver kā brīnumlīdzekli vai visām mūsdienu pasaules likstām. Turpretim citi ir gatavi pat doties cietumā, lai tikai novērstu briesmas, ko var radīt jaunie organismi.[6]
Gēnu inženierija sevī ietver daudz un dažādas nozares, jo katrā no darba sfērām, jeb nozarēm var atrast iemeslu, kur varētu pielietot gēnu inženierijas iespējas. Piemēram, medicīnā medikamentu ražošanai, vides aizsardzībā, lai attīrītu vides piesārņojumu, mežsaimniecībā, palielinot koku daudzumu, kā arī teroristi to izmanto lai iegūtu bioloģiskos ieročus.
Mana darba mērķis bija vairāk izzināt par gēna inženieriju un gēna inženierijas iespējām Latvijā.
Mana darba uzdevums bija savākt un apkopot pēc iespējas vairāk informācijas par gēna inženieriju un tās iespējām, lai panāktu savu mērķi, un, manuprāt, mans uzdevums ir paveikt un mērķis ir sasniegts.