Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:974792
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vēl nesen cilvēkiem nebija ne jausmas, kas tā tāda ģenētiski modificētā pārtika jeb „jaunā pārtika”. Visi bija pieraduši pie tomātiem, kuri ātri bojājās (vēl jo vairāk, ja tie tiek saspiesti), kartupeļiem, kurus mēdza saēst kolorado vaboles u.t.t. Bet, kas ir noticis pēdējo gadu laikā? Tie paši tomāti nu ir kļuvusi daudz izturīgāki, kartupeļus vairs neēd kolorado vaboles, āboli var mēnešiem stāvēt uz galda nebojājoties... Tas viss ir pateicoties biotehnoloģijām. Ar gēnu inženierijas palīdzību zinātnieki spēj panākt organismam kāda cita organisma īpašības. Vai tas ir labi vai slikti? Vai šī ģenētiski modificētā pārtika nav kaitīga? Jautājumu ir daudz, bet skaidru atbilžu vēl nav.
Ģenētiski modificēta pārtika ir: ģenētiski modificēti organismi, ko lieto uzturā bez iepriekšējas pārstrādes (piemēram, augļi un dārzeņi), pārtikas preces, kas pilnīgi vai daļēji ražotas no materiāliem, kas iegūti no ģenētiski modificētiem organismiem. Šīs te ģenētiskās modifikācijas pēc savas būtības ir diezgan vienkāršas. Lietojot ļoti specifiskus fermentus, kas spēj sašķelt un sašūt DNS, kā arī DNS plazmīdas (nelielus cirkulārus DNS gabalus šūnā, kas nav šūnas hromosomas daļas), ir iespējams veikt šo DNS noteiktā fragmenta pārnesi uz citu organismu. Piemēram, no organisma „a” tiek paņemts vajadzīgais gēns un ievietots organismā „”b”. Rodas organisms „c”, kas būtībā ir organisms „b” ar organisma „a” īpašībām. Galvenokārt, pārtikas produktiem šīs gēnu manipulācijas tiek veiktas, lai panāktu rezistenci pret kukaiņiem un vīrusiem, toleranci pret herbicīdiem un, lai iegūtu pārtiku ar uzlabotu uzturvērtību. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties