Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:258397
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.09.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Visplašāk tiek izmantotas šādas ģenētiski modificētās lauksaimniecības kultūras: soja, kukurūza, rapsis, kartupeļi, tomāti, kokvilna, piens un piena produkti, ko iegūst no govīm, kurās ievadīts ģenētiski modificēts augšanas hormons (rBGH- recombinant bovine growth hormone). No tiem iegūtās sastāvdaļas var būt līdz pat 80% pārtikas produktu. Ģenētiski modificētus augus savu pārtikas preču ražošanā izmanto tādas populāras firmas kā „Nestle”, „Coca Cola”, „Uncle Bens”, un pat tik ļoti iecienītais, pusaudžu vidū, „McDonalds”. Ģenētiski modificēti, taču tirgū vēl nav nonākuši šādi pārtikas produkti: āboli, avenes, zemenes, gurķi, cūkas, kāposti, vīnogas, laši, melones u.c. Arī Latvijā daudzos pārtikas produktos var būt ģenētiski modificētas sastāvdaļas, jo no 1996. gada decembra Polijā un Čehijā no ASV tika ievesta pirmā ģenētiski modificētās sojas un kukurūzas krava. No šīm valstīm to tālāk eksportēja arī uz Baltijas valstīm.
Latvijā un Eiropā netiek audzētas ģenētiski modificētas kultūras. Visvairāk šādas kultūras audzē ASV, Kanādā, Argentīnā un Ķīnā. Visvairāk ģenētiski modificētu pārtiku ražo ASV un galvenais arguments šādas pārtikas ražošanai ir lielais bada cietēju skaits pasaulē, kurus nepieciešams pabarot ar lētu pārtiku- taču īstais iemesls ir iespējas labi nopelnīt. Ģenētiski pārveidota pārtika nav atļauta ES valstīs, jo dalībvalstis uzskata, kamēr nav zināma šādas pārtikas ietekme uz cilvēka veselību ilgāka laika posmā, nav pieļaujama tās tirdzniecība.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties