Rūpnīcu gāzveida atkritumi ļoti nelabvēlīgi ietekmē uz vidi. Ļoti svarīgs uzdevums uz doto bridi ir gāzu attīrīšana no halogēniem un to savienojumiem.
Šajā referātā mēs apskatīsim sēra dioksīdu, kā vienu no lielākajiem gāzu piesārņojumiem. Kopējais sēra daudzums, kas tiek izmests atmosfērā sēra dioksīda veidā ir apmēram 16 milj. tonnu gadā, no kā var iegūt 40 milj. tonnas sērskābes.
Pamatīgs sēra daudzums tiek atmosfērā ar koksa gāzi, kurā atrodas sērūdeņradis.
Sēru saturoša gāze, ko izmanto metalurģiskajā ražošanā, lai sasildītu martena un karsēšanas krāsnis, izsauc metāla nodegumu un izsauc sēra satura palielināšanos tēraudā, pasliktinot tērauda kvalitāti. Šajā gadījumā metāla zudumi ir simtiem tūkstošu tonnas gadā.
Augstāk minētie piemēri parāda, cik milzīgi ir materiālie zudumi, kas tiek izmesti atmosfērā kopā ar gāzveidīgiem atkritumiem.
Visnopietnākais zaudējums ir tas, kā gāzveida atkritumi saindē gaisa baseinu pilsētās un rūpnīcās: indīgās gāzes iznīcina augu sugas, ļoti kaitīgi ietekmē uz cilvēku un dzīvnieku veselību, sagrauj metāliskas būves un tām ir korodējošā iedarbība uz iekārtām.…