Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:602833
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
  IZMANTOŠANA    4
  PRODUKTA ANALĪZE    5
  LIKUMDOŠANA    6
  IZEJMATERIĀLI    7
  Nerūsējošais tērauds    7
  Alumīnijs    8
  Inovatīvi materiāli gāzes balonos    8
  Papīrs    9
  Pretkorozijas alkīda grunts    10
  Sašķidrinātā gāze    10
  Gāzes balonu ventiļi    11
  Vara iegūšana    12
  Cinka iegūšana    12
  SECINĀJUMI    14
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    15
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Propāna un butāna gāzes baloni ir noderīgs un samērā viegli transportējams enerģijas un siltuma avots. To izgatavošana ir darba un energoietilpīga, piemēram, metāla rūdu ieguve, to pārstrāde metālos un to sakausējumos un galaprodukta izstrāde.
Pozitīva iezīme, ka sašķidrinātās gāzes baloni ir daudzkārt lietojami un to atkārtotai uzpildei praktiski nav nepieciešama nekāda produkta uzlabošana vai citas operācijas, piemēram, kā stikla pudeļu atkārtotā izmantošanā, kad ir nepieciešams tās attīrīt no papīra un dezinficēt.
Viens no tērauda vai alumīnija balonu, ko izmanto sašķidrinātās gāzes piegādei, trūkumiem ir to samērā sarežģītā pārstrāde. Balonu apakšā pēc vairākkārtējas to lietošanas uzkrājas smagākās uzpildāmās gāzes frakcijas, dažādi mehāniskie piemaisījumi, sveķi, sērūdeņradis. Lai balonu varētu utilizēt vai nodot metālu pārstrādes uzņēmumiem, tie ir jāatbrīvo no minētā veida nosēdumiem. To var veikt noskrūvējot balona ventili vai balonu pārzāģējot uz pusēm. Privātpersonai šādu operāciju veikšana bieži ir neiespējama, kā arī bīstama. Savukārt metāla pārstrādes uzņēmumi uzstāda prasību, ka tiks pieņemti tikai pārzāģēti baloni vai baloni ar noskrūvētiem ventiļiem. Rezultātā baloni tiek vienkārši izmesti izgāztuvēs vai sētmalēs, kas nozīmē lielu metāla izniekošanu, jo balona svars ir 22 kilogrami.
Risinājums šādai problēmai varētu būt papildus uzņēmumu veidošana, kuri nodarbojas ar balonu sagatavošanu utilizācijai vai pārstrādei, kā arī nodrošina bīstamo balonā palikušo atkritumu iznīcināšanu.
Pie alternatīviem risinājumiem, ja nepieciešams patstāvīgs autonoms enerģijas avots, pieder siltumsūkņi un biogāze, bet nepieciešamas lielākas investīcijas, kā arī tas neatmaksājas visos gadījumos. Pozitīvais ieguvums ir atteikšanās no neatjaunojamo dabas resursu izmantošanas.
Lielākas perspektīvas šobrīd ir attīstīt materiālus, no kā tiek izgatavots gāzes balons, piemēram, kompozītmateriāli. Nākotnē tas radītu iespēju uzpildīt tīru dabasgāzi, kuras ieguve ir lētāka kā propāna vai butāna, bet šobrīd šķērslis ir tās sašķidrināšana, jo nepieciešamais spiediens ir augstāks līdz ar to balonam jābūt izturīgākam.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties