Savas ģimenes mājas siltumapgādes sistēmā dabas gāze kā kurināmais ir visefektīvākais. Aprēķini rāda, ka, izmantojot dzīvokļa apsildei gāzi, nāksies iztērēt aptuveni divas reizes mazāku summu nekā saņemot siltumu no centralizētas siltumapgādes sistēmas.
Izmantojot dabas gāzi ģimenes mājā, Jūs sev nodrošināt:
• efektīvu apkures sistēmu, līdz ar to siltumu Jums nepieciešamā daudzumā un laikā;
• karsto ūdeni jebkurā diennakts stundā;
• brīnišķīgus ēdienus, jo dabas gāzes plīts jau ir puse no pavārmākslas noslēpumiem;
• drošu sadarbības partneri - vienu no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem - A/S "Latvijas Gāze", kas garantē stabilitāti kurināmā piegādē;
• tīru un zaļu apkārtni, jo dabas gāze ir videi draudzīgs kurināmais.
Gāzes apkures katls ir sistēma ar cirkulācijas sūkni, kas sasildīto ūdeni sūknē caur radiatoriem, izplešanās trauku un spiediena drošības vārstu. Apkures katlam ir turpgaitas temperatūras regulators, kas ļauj uzstādīt to noteiktā temperatūras režīmā (līdz 90 grādiem). Siltumu varēsiet ietaupīt, ja apsildāmajā telpā būs uzstādīts telpas temperatūras regulators - pie sienas piestiprināma neliela kastīte, ar kuras palīdzību telpā tiks nodrošināta vēlamā temperatūra. Kad dzīvoklī kļūs vēsāks, apkures sistēma automātiski ieslēgsies. Ja naktī vai dienā vēlaties atšķirīgu temperatūras režīmu, jāiegādājas temperatūras regulators ar pulksteni.
Eksistē divu tipu gāzes katli. Tā saucamajos atmosfēriskajos degšana tiek organizēta līdzīgi kā gāzes plītī. Otrajā variantā gāzi, iepriekš optimālā proporcijā sajaucot ar gaisu, kurtuvē caur sprauslu dzen iekšā ventilators. Tiesa, tas rada kaut nelielu, tomēr troksni. Toties šādu iekārtu darbu mazāk ietekmē nevienmērīgs vai nepietiekams gāzes spiediens visā sistēmā, kas Rīgas apgādes tīklā bieži ir tikai 12-13 milibāri. Atmosfēriskajiem katliem optimāli būtu 20 milibāri.
Abu tipu modernajos gāzes katlos kontroles un automātikas sistēmu ir pietiekami daudz, lai tos varētu uzskatīt par pilnīgi drošiem.
Nomainot sprauslas, šajos katlos iespējams izmantot arī sašķidrināto gāzi. Bet ne visās vietās iespējams ierīkot rezervuāru tās uzglabāšanai. Turklāt arī pati sašķidrinātā gāze ir dārgāka.
…