Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:820576
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.05.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Anotācija    3
  Анотация    4
  Ievads    5
1.  Galvassegu attīstība un pielietojums    6
2.  Cepure    7
2.1.  Berete    7
2.2.  Cepure ar nagu    8
2.3.  Cilindrs    9
2.4.  Ausaine    10
2.5.  Platmale    11
3.  Austrumu tautu galvassegas    12
3.1.  Turbāns    12
3.2.  Hidžaba    13
4.  Reliģisko pārstāvju galvassegas    14
4.1.  Piuska    14
4.2.  Birete    15
4.3.  Mitra    16
5.  Galvassegas drošības nolūkiem    17
5.1.  Galvassegas sporta drošībai    17
5.2.  Galvassegas darba drošībau    18
6.  Pētnieciskā daļa    19
6.1.  Galvassegu rakstūrīgo iezīmju salīdzinājums    19
6.2.  Salīdzinājumu analīze    20
6.3.  Aptauja    21
  Secinājumi    25
  Izmantotie informācijas avoti    26
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1.Izpētot galvassegu attīstību un pielietojumu autore secināja ka to izmanto praktiski, kā aizsargu pret dabas paradībām, kā aksesuāru gan arī kā reliģisku vai ceremoniālu detaļu. Galvassegai kā aizsargam pret dabas paradibam ir praktisks pielietojums, to izmanto auksta, vejainaālaika, lietū un sniegā, tadejadi cilveka galvu, matus un ausis parargajot no nosalsanas un izmirkšanas.
2. Iepazīstoties ar cepuru veidiem autore secināja, ka katram no cepures veidiem ir savs pielietojums, un tām jau senāk ir bijusi nozīme sociālajā vai militāraja jomā. Arī mūsdienās šīs cepurest tiek lielākoties izmantotas tādiem pašiem nolūkiem kā senāk, taču tām vel ir nākuši klāt modernizēti aksesuāri un nedaudz mainījies arī to izskats.
3. Iepazīstoties ar austrumu tautu galvassegām autore secināja, ka šo tautu galvassegas pārsvarā velkā reliģisko iemeslu dēļ. Senāk šo galvassegu nēsāšana bija obligāta, un to nedrīkstēja pārkāpt, bet mūsdienās austrumu tautu galvassegas izmanto arī kā modernus modes aksesuārus izejot sabiedrībā. Tāču ne visas galvaasegas ir atļautas nēsāt citu tautu sabiedrībā, un par to nēsāšanu pat draud sods.
4. Izpētot tuvāk reliģisko pārstāvju galvassegas autore secināja, ka to pielietojums nav mainījies. Ir arī nākuši klāt to pielietojumi, piemēram, tās tiek iekļautas dažādas kolekcijās. Senāk šīs galvassegas nēsāja tikai reliģiskie pārstāvji, bet mūsdienās tām tiek atrasti arī citi pielietojumi.
5. Iepazīstoties ar galvassegām drošības nolūkiem autore secināja, ka to izskats ir ļoti manījies, kā arī tās ir kļuvušas daudz kvalitatīvākas un uzlabotākas, tās ir izveidotas lai labāk novērstu galvas traumas darbā vai nodarbojoties ar sportu.
6. Veicot salīdzinājumu, autore secināja, ka senāk galvassegas bija vienveidīgas, tika velkātas reliģisko tradīciju dēļ, kā arī ļoti bieži velkātas sporta spēlēs. Autore secināja, ka mūsdienās galvassegas izskats nav ļoti mainijies, taču ir mainijies materiāls no kā to izgatavo, un tās ir izveidotas tā, lai pēc iespējas vairā pildītu savas funkcijas un atbilstu būtībai.
7. Veicot anketēšanu un apkopojot aptaujas datus tiek secināts, ka sabiedrība ir ļoti maz informēta par galvassegu attīstību un pielietojumu, par to, kadas galvassegas izmanto reliģiskos nolūkos, no kā tās īsti tika gatavotas. Taču sabiedrībai patīk nēsāt galvassegas.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties