Galvaskauss (lat.-cranium) - ir kaulu veidojums, kas ir sastopams cilvēkiem un daudziem dzīvniekiem, un tas aizsargā galvā esošos orgānus (Cilvēkam, atšķirībā no dzīvniekiem, smadzeņu galvaskauss ievērojami pārsvarā pār virsējo).
Pieauguša cilvēka galvaskauss ir veidots no 23 kauliem (8 ir pāra, 7 nepāra kauli). Kaulu skaits katram cilvēkam var būt atšķirīgs, jo ne vienmēr notiek atsevišķu kaulu daļu saplūšanas process (jaundzimušā galvaskausā kaulu skaits ir lielāks kā pieaugušam cilvēkam), kā arī galvaskausa lielums un forma ir individuāli mainīgi un tie ir atkarīgi no galvas smadzeņu attīstības, sadzīves apstākļiem, maņu orgānu attīstības un paražām, piemēram, sievietes galvaskauss ir mazāks, gludāks un vieglāks.
Visi kauli savā starpā savienojas ar visiem kaulu savienojumu veidiem (pārtraukti un nepārtraukti). Galvaskausā veidojas dobums un dažādas bedres, kurās atrodas galvas smadzenes, maņu orgāni, nervi, asinsvadi un daži iekšējie orgāni. Galvaskausa kauli ir atbalsts sākumu nodaļām elpošanas sistēmai (deguna dobums) un gremošanas sistēmai (mutes dobuma skelets).