Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:519535
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Galvas smadzenes    4
2.  Smadzeņu stumbrs    5
3.  Iegarenās smadzenes    6
4.  Smadzenītes un smadzeņu tilts    9
5.  Četrkalne un smadzeņu kājiņas    12
6.  Redzes pauguri    14
7.  Lielās smadzeņu puslodes    15
8.  Lielo pusložu rievas un krokas    17
9.  Lielo pusložu garoza    18
10.  Dažādu smadzeņu garozas apvidu nozīme    20
11.  Smadzeņu baltā viela    22
12.  Smadzeņu ventrikuļi    23
13.  Vadīšanas ceļi    24
  Nobeigums    25
  Literatūras saraksts    26
Darba fragmentsAizvērt

Visā dzīvajā dabā nav sarežģītāka un pilnīgāka orgāna par cilvēka galvas smadzenēm . Cilvēkam par savu stāvokli , par savu varu pār dzīvo un nedzīvo dabu jāpateicas tieši smadzenēm . Galvas smadzenes regulē visus organisma fizioloģiskos procesus un visas cilvēka reakcijas , izstrādā arvien jaunas un pilnīgākas to formas . Ar savām funkcijām un struktūru cilvēka smadzenes krasi izceļas visu citu dzīvnieku smadzeņu starpā .
Tās ir vispilnīgāk izstrādātais augstākās nervu darbības aparāts ar vissarežģītāko uzbūvi . Galvas smadzenes ir augsti organizēta vienība , ko veido miljardi nervu šūnu un šķiedru ar stingri noteiktu izvietojumu un funkciju .
Cilvēka galvas smadzeņu spēcīgā attīstība neapšaubāmi liecina par viņa augsto garīgo attīstību . Bet tikai pēc smadzeņu lieluma un uzbūves vien vēl nevar spriest par cilvēka gara spējām . Uzskats , ka cilvēkiem ar augstāku intelektu smadzeņu krokas ir spēcīgāk attīstītas , nav pierādīts .Cilvēces vēsturē ir zināmi ne mazums izcilu , spējīgu un talantīgu cilvēku , kā ar ļoti lielām , tā ar ļoti mazām smadzenēm .
Rakstnieka I . Turgeņeva smadzenes svēra 2012 g , Bairona – 2238 g , Šillera – 1871 g , bet tāds pats smadzeņu svars bija sastopams arī cilvēkiem , kas garīgā ziņā ne ar ko neizcēlās . No otras puses , garīgi ļoti apdāvinātiem cilvēkiem ir bijušas smadzenes ar pavisam nelielu svaru ;ķīmiķim Lībiham 1325 g , dzejniekam Vitmenam – 1282 g , bet rakstniekam Anatolam Fransam – pat tikai 1017 g Šie nedaudzie piemēri skaidri parāda , ka cilvēka gara spējas vai apdāvinātība nav tieši saistīta ar smadzeņu apjomu un svaru . Tātad jāatzīst , ka intelektuālo spēju dažādība acīm redzot saistīta ne tikai ar smadzeņu svaru , ar to garozas uzbūves raksturu , virsmas lielumu , bet pats galvenais – ar smadzeņu vielas nervu šūnu funkcionālām spējām un to fizioloģisko aktivitāti .
1.Galvas smadzenes .
Cilvēka galvas smadzeņu attīstības pakāpi raksturo šādi dati :cilvēka smadzenes jaunpiedzimušam sver apmēram 350 g (1/8 no ķermeņa svara ) , Pirmā mēneša beigās apmēram 450 g , bet gada beigās to svars gandrīz divkāršojas , sasniedzot 700 – 800 g . Sešu gadu vecumā galvas smadzeņu svars ir apmēram trīs reizes lielāks nekā jaunpiedzimušam , bet 10 gadu vecumā jau sasniedz 1300 g . Divdesmit gadu vecumā galvas smadzeņu vidējais svars gandrīz sasniedz savas robežas – vidēji 1375 g (1/40 no visa ķermeņa svara ) . Pēc 60 gadu vecuma smadzeņu svars sāk pakāpeniski un lēni samazināties . …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties