Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:442370
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā galda kultūra ļoti atšķiras no Japānas galda kultūras. Sākot ar galda piederumiem un beidzot ar uzvedību pie galda. Liela atšķirība ir arī ēdienam, ko ēdam mēs un ko ēd Japānā. Līdz ar to arī galda piederumi atšķiras.
Ēšanas tradīcijas Japānā ir balstītas uz ilgām tradīcijām. Tipiska japāņu ēdienreize ietver sevī dažādas mērces un ēdienus, kas tiek pasniegti nelielos traukos. Piedāvātais ēdiens parasti ir sagatavots atbilstoši tam, kādi produkti konkrētā gadalaikā ir aktuāli.
Katram ēdienam ir paredzēti atsevišķi trauki, paturot prātā arī krāsu, rakstu un pasniegšanas veidu. Latvijā netiek pievērsta tik ļoti liela nozīme krāsai, rakstam utt. Ja Japānā tiek izmantoti nelieli trauki, tad Latvijā mēs izmantojam dažāda lieluma traukus un ne tik daudz pievēršam uzmanību trauku dizainam, bet gan tā saturam.
Viena no lielākajām atšķirībām Latvijas un Japānas galda kultūrā ir tāda, ka japāņi nelieto karotes un dakšas, savukārt Latvijā neizmanto speciālus ēšanas irbuļus. Ar šiem irbuļiem var paņemt ļoti nelielu daudzumu rīsu vai cita ēdiena. Japāņi izmanto šos irbuļus, nevis karotes vai dakšas tādēļ, ka ēdiens parasti tiek gatavots ļoti ass, ar bagātīgu garšvielu klāstu. Tāpēc būtu neiespējami ēst tik asus ēdienus ar karoti vai dakšu.
Tiek uzskatīts par pieklājīgu paņemt nelielos traukus un turēt tuvu mutei, it īpaši, ja ēd zupu vai rīsus. Zupas trauks (parasti tiek novietots labajā pusē) tiek paņemts rokās un zupu nelieliem malkiem dzer no trauka, neizmantojot karotes. Ēšanas irbuļi tiek izmantoti, lai paņemtu jūras augus, dārzeņus u.c., kas ēdienam piešķir garšu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties