Veicot Zinātniski pētniecisko darbu, autors iepazinās ar dažādiem mākslīgiem gaismas avotiem. Rakstot Zinātniski pētniecisko darbu, autors izpētīja un iepazinās tuvāk ar dažādiem spuldžu veidiem, to konstrukcijām, fizikālajām īpašībām, un citām īpašībām , kas tos raksturo. Šo tēmu autors izvēlējās, tāpēc, ka ikdienā ar to nākas bieži saskarties, un gribēja noskaidrot sīkāk, spuldžu veidus, to uzbūvi un darbības īpatnības, kā arī izpētīt, vai ražotāju sniegtā informācija par spuldžu efektivitāti atbilst patiesībai.
Darbā ir apkopota teorētiskā informācija par dažādiem apgaismes līdzekļiem, to sīkākas specifikācijas un darbības principi. Apkopoti arī anketēšanas dati par pieprasītākajiem spuldžu veidiem.
Hipotēze: Katram spuldzes veidam ir dažāda gaismas atdeve pat pie vienādas jaudas, kā arī ekonomiskā spuldze patērē līdz pat 5 reizēm mazāk elektroenerģijas, kā vienādas jaudas kvēlspuldze.
Darba mērķis: Noskaidrot kā mainās gaismas atdeve vienādas jaudas spuldzēm, un kurās vietās konkrētie gaismas avoti izdod maksimālo gaismas atdevi.
Darba uzdevumi:
1)Apkopot pieejamo literatūru par gaismas avotiem;
2)Apgūt darbību ar luksometru (VOLCRAFT MS-1300);
3)Veikt anketēšanu par gaismas avotu izvēli;
4)Veikt datu apstrādi, un analizēt iegūto informāciju;
5)Apkopot iegūtos rezultātus un izdarīt secinājumus.
Darba metodes:
1) Literatūras analīze;
2)Interneta anketēšana;
3)Latvenergo Efektivitātes centra apmeklējums.…