Mēs dzīvojam ļoti piesarņotā pasaulē. Pasaules piesārņošanas un tās mazināšanas jautājums ir viens no būtiskajiem mūsdienās, jo tas ved pie globālajām izmaiņām dabā, no gaisa piemaisījumiem palielinās „siltumnīcas efekts”. Tāpēc šodien ir ļoti labi jāsaprot, cik daudz ir piesārņota pasaule mūms apkārt, lai varētu laicīgi izdarīt noteiktas darbības piesārņotības mazināšanai.
Dāžreiz cilvēki pat nejūt gaisa netīrību, mēs pielāgojamies, un tik lielā mērā gaisa netīrība neietekmē mūs. Bet mums apkārt ir organismi, kas ir ļoti atkarīgi no apkārtējās vides kvalitātes, gaisa tīrības pakāpes – tie ir ķērpji. Ķērpji uzreiz reaģē uz piesārņošanu – viņi iet bojā. Ir arī ķērpji, kas var dzīvot nedaudz piesārņotā gaisā vai pat ļoti piesārņotā gaisā. Tāpēc pēc ķērpju sugām, kas dzīvo noteiktā reģionā var secināt, cik daudz tur ir piesārņota vide, var noteikt gaisa tīrības pakāpi.
Mēs izvēlējamies tieši šo tematu, jo gribējām noteikt gaisa piesarņotības pakāpi mūsu pilsētā ar bioindikatoru palīdzību, tātad arī uzzināt, cik daudz dažādu ķērpju sugu šeit dzīvo.
Mērķi:
1) Noskaidrot ķērpju daudzveidību Vangažos – gan pilsētā, gan mežā;
2) Pēc ķērpju stāvokļa un daudzveidības noteikt, cik daudz ir piesārņots gaiss Vangažos.…