IEVADS
Tehnoloģiskā un saimnieciskā progresa dēļ jāpievērš lielāka uzmanība mikroklimata uzturēšanai telpās, kurās atrodas cilvēks. Cilvēka pašsajūtu ietekmē gaisa sastāvs – mitrums, temperatūra, gaisa kustības ātrums, putekļu, baktēriju un citu nevēlamu mikroorganismu koncentrācija.
Gaisa apstrāde, kontaktējot to ar ūdeni, ietilpst termina ‘gaisa kondicionēšana’ sastāvā. Šajā darbā apskatīta ūdens izmantošana, lai gaisu mitrinātu aparātos ar kontakta slāņiem.
Cilvēka uzturēšanās darba vidē vai tur notiekošais process var noteikt specifisku relatīvā mitruma daudzumu, nepieciešamo relatīvā mitruma diapazonu, kā arī noteiktas ierobežojošās (maksimuma un minimuma) vērtības. Gaisa mitruma izmaiņas telpā izraisa ne tikai gaisa kondicionēšana vai tehnoloģiskais process, bet arī mitruma apmaiņa no norobežojošām konstrukcijām. Precīza relatīvā mitruma uzturēšana vajadzīgajā līmenī ir svarīga lai nodrošinātu rūpniecisku darbību produktivitāti, produktu kvalitāti. Pat nelielas relatīvā mitruma izmaiņas var pamatīgi ietekmēt produktivitāti, kvalitāti un peļņu.
Gaisa mitrināšana nepieciešama:
Dzīvojamajās ēkās;
Biroju ēkās;
Slimnīcās;
Lielās bibliotēkās un muzejos;
Ja ražošanas process var izraisīt eksplozijas, ugunsgrēkus;
Tipogrāfijā;
Audumu ražošanā;
Papīra produktiem, kartonam;
Telpās ar elektronisku aparatūru;
Medicīnas iekārtu, medikamentu ražošanā;
Šaujamieroču ražošanā u.c.
Darbā apskatīti mitrinātāju ar kontakta slāņiem uzbūves un darbības pamatprincipi, kā arī dažu ražotāju piedāvātās iekārtas.…