Senāk cilvēki gadu sakārtoja gadskārtās, latviešu dainās ir atrodams, ka latvieši svinēja astoņas gadskārtas – Jāņus, Māras, Miķeļus, Mārtiņus, Ziemassvētkus, Meteņus, Lieldienas un Ūsiņus. Šie gadskārtu svētki tika pakārtoti dabai un darāmajiem darbiem, kas vai nu noslēdza vai ievadīja dabas pārmaiņas un darāmo darbu klāstu.
Liela nozīme tika pievērsta gatavošanās darbiem pirms gadskārtu svētkiem. Ne vieni svētki neiztika bez istabu tīrīšanas un pušķošanas. Ar pušķošanu nodarbojās mājas meitas, un telpu rotājumi atbilstoši katrām svētku tradīcijām. Daudzi rotājumi laika gaitā ir mainījušies, pielietojot jaunus materiālus, taču ir redzams, ka daudzi rotājumi, daži rotājumu materiāli nākuši tautai līdzi jau no sirmas senatnes.
Manuprāt, studijas darba tēma „Latvisko gadskārtu svētku rotājumu izgatavošana rokdarbu stundās” ir netikai aktuāla, bet arī nepieciešama. Sākumskolas skolēnu rokdarbu stundas tiek veidotas balstoties uz gadalaiku, pieejamajiem materiāliem, kā arī gadskārtu svētkiem.…