Gada pārskatam jāsniedz patiess un skaidrs priekšstats par uzņēmuma resursiem, saistībām, finansiālo stāvokli un peļņu vai zaudējumiem. Viens no gada pārskata uzdevumiem ir sniegt saprotamu informāciju visiem tā lietotājiem.
Gada pārskatu sastāda par 12 mēnešiem, kas parasti sakrīt ar kalendāro gadu, šis laiks var nesakrist ar kalendāro gadu tikai tajos gadījumos, ja tas ir noteikts uzņēmuma statūtos. Pirmajā gadā gada pārskatu var sastādīt par īsāku vai garāku laiku nekā 12 mēnešiem, bet ne garāku par 18 mēnešiem. Pārskata gadu var mainīt, bet šo maiņu ir jāpamato pielikumā.
Gada pārskats kā vienots kopums sastāv no finansu pārskata un vadības ziņojuma par uzņēmuma attīstību pārskatā gadā.
Gada pārskatā lietotā naudas vienība ir Latvijas Republikas naudas vienība.
Gada pārskatu jāiesniedz obligāti Valsts ieņēmumu dienestā Uzņēmumu reģistrā, Valsts statistikas pārvaldē, pēc pieprasījuma kredītiestādēs vai kādā citā augstāk stāvošā organizācijā.
Pārskatu jāiesniedz ne vēlāk kā 4 mēnešus pēc finansu gada beigām vai ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc apstiprināšanās valdē.
Finanšu pārskats kā kopums sastāv no bilances, peļņas vai zaudējumu aprēķina, naudas plūsmas pārskata, pašu kapitāla izmaiņu pārskata un pielikuma.
Bilance ir norēķinu perioda beigās kontu formā sastādīts uzņēmuma valdījumā esošā īpašuma (aktīvi) un kapitāla (pasīvi) pretstatījums. (LU „Grāmatvedības terminu vārdnīca, 18. lpp.)
Peļņas vai zaudējumu aprēķins ir uzņēmuma pārskata gada ieņēmumu un izdevumu atspoguļojums.…