Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:553708
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.06.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

19.gs. Eiropas valstis pārdzīvo nebijušas pārmaiņas ekonomikā, politikā, kultūrā, notiek demokrātisku valstu veidošanās, plaukst rūpniecība un kapitālisms; māksla, izglītība un zinātne iegūst zināmu autonomiju no aristokrātijas diktatūras. Māksla kļūst par reliģiska pārdzīvojuma nesēju, veidojas reālisma un romantisma estētiskās sistēmas – attiecīgi kā realitātes atdarināšana vai esamības disharmonija un realitātes noliegšana.
19.gs. otrajā pusē mainās eiropiešu domāšana, zūd vienotas pasaules ainas tvērums, sadrumstalojas priekšstati par laiku, telpu un vēsturisko notikumu secību, vērojama romantiskā pasaules skatījuma nomaiņa, zūd ticība indivīda spējai izmainīt pasauli. Eiropas telpā dominē pesimisms, neticība sabiedrības un cilvēces progresam. Vienotas vērtību sistēmas zudums, apziņa, ka „Dievs ir miris” un kristietības pārvērtēšana iezīmē tā dēvētā „antikrista laika” sākšanos. Pasaule izskatās bezvērtīga, līdzšinējo augstāko vērtību realizēšanās nenotiek – tā ir vilšanās pastāvošajā pasaules iekārtā, eksistējušajos uzskatos un vērtībās.
Šī laika priesteris, dzejnieks, zinātnieks, mūziķis, dzīves tiesātājs, „cilvēks - dinamīts”, apziņas jēdziena kritikas aizsācējs ir poļu izcelsmes vācu filosofs Fridrihs Vilhelms Nīče (Friedrich Vilhelm Nietzsche 1844-1900). …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1151770
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties