Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:297234
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

60 – tajos jaunieši biežāk izvēlējās klausīties The Beatles, Jimi Hendrix vai Bob Dilan politiski orientēto folkmūziku, nevis sarežģītāko – džezu. Tā kā jaunajai paaudzei patika rokmūzika un soul, džezmeņi nonāca dilemmas priekšā – pieturēties pie džeza standartiem vai doties pretī avangardam. Miles Davis izvēlējās virzienu, kas sevī apvienoja roku, soul un džezu. Šī mūzika kļuva zināma kā fusion. Pirmais Miles Davis eksperiments tika dokumentēts 1968. gadā viņa albumā “Miles In The Sky” dziesmā “Stuff”. Ar Herbie Hancock pie elektriskajām klavierēm un Tony Williams spēlējot fanka ritmu, dziesma “Stuff” kļuva par fusion stila aizsācēju.
1970. gadā iznākušais Miles Davis albums “Bitches Brew” tiek uzskatīts par vissvarīgāko agrīnā fusion albumu.Daudziem mūziķiem nepatika šī jauna mūzika, viņi pretojās jaunajam virzienam, kuram tik ļoti sāka sekot Miles Davis, saksofonists Charles Lloyd un citi. Fusion grupas, kuru līderi bija Davis un Lloyd, sāka uzstāties līdzās tādām slavenām rokgrupām kā Blood, Sweat and Tears. Pateicoties šādiem koncertiem, fusion guva atzinību no Woodstock paaudzes roka faniem.
70 – to gadu fusion supergrupu līderi bija Miles Davis, Wayne Shorter un Joe Zawinul no Weather Report, Chick Corea, John McLaughlin no Mahavishnu Orchestra, Herbie Hancock, Michael Brecker no Brecker Brothers. Lielākā daļa fusion grupu līderu ir kādu laiku spēlējuši kādā no 60 – to vai 70 – to Miles Davis fusion grupām. Šo gadu laikā fusion kļuva arvien novatoriskāks, apvienojot sevī Jimi Hendrix mežonīgo enerģiju un profesionālu džezmeņu spēles tehniku. Fusion bieži sevī ietvēra pasaules mūzikas elementus – latīņu, āfrikāņu, indiāņu, karībiešu u.c.
Fusion ziedu laiki bija 70 – tie, pēc vienas desmitgades šī popularitāte mazinājās. Tā vietā parādījās mazāk agresīvā elektrisko instrumentu mūzikas forma contemporary jazz jeb modernais džezs.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1176958
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties