SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Darba izstrādes rezultātā autore secināja:
1. 2009. gadā kopējais franšīzes uzņēmumu skaits ASV teritorijā bija 883 984, salīdzinājuma ar 2008. gadu to skaits samazinājās par 0,1%. Savukārt speciālisti prognozē, ka 2010. gadā būs franšīzes uzņēmumu pieaugums, apmēram par 2%. Savukārt laika periodā no 2007. līdz 2009. gadam ASV kopējais franšīzes uzņēmumu skaits pieauga par 36 048.
2. Topā „500 franšīzes Eiropā” dominē Amerikas franšīzes uzņēmumu zīmoli. No pirmām desmit populārākam franšīzes uzņēmumiem Eiropā, septiņi ir ASV dibinātie, turklāt top desmitniekā paradās arī Japānas, Nīderlandes un Francijas franšīzes uzņēmumi. Astoņas no desmit populārākajiem zīmoliem ir ēdināšanas sfēras uzņēmumi.
3. Zināmu ieguvumu no franšīzes attīstības iegūst arī patērētājs, kuram preces un pakalpojumi tiek piedāvātas. Augstas konkurences apstākļos klientam paliek plašāka izvēles iespēja, tas nozīmē, ka franšīzes uzņēmumi arvien vairāk uzmanības pievērš gan kvalitātes paaugstināšanai, gan darbības pilnveidošanai.
4. Latvijā MVU strauji attīstās un to skaits arvien palielinās. laika periodā no 2007. gadā līdz 2010. gadam no reģistrēto un likvidēto uzņēmumu kopskaita, likvidējas 34% uzņēmumu, tātad apmēram 1/3 daļa. Tā kā mikro, maziem un vidējiem uzņēmumiem ir liela sociāla un ekonomiska loma tautsaimniecības veidošanā un to attīstība veicina kopējo nacionālās ekonomikas uzplaukumu, ir svarīgi nodrošināt tiem draudzīgo uzņēmējdarbības vidi.
5. MVU nav viegli pieteikties uz valsts atbalsta programmām. Tas ir saistīts ar uzņēmumu neatbilstību prasībām, kā arī ir jāiziet cauri lielam birokrātiskam aparātam, kas ir atbildīgs par šiem līdzekļiem. Ir nepieciešams milzum daudz laika un papīru formalitātes, lai iesniegtais projekts tiktu pieņemts un izskatīts. Latvijā franšīzes biznesa modelim ir liels potenciāls. It īpaši MVU tā ir laba iespēja fenomenāli ātri paplašināt savu darbību pat bez iepriekšējām zināšanām biznesa vadīšanā un organizēšanā.
…