Radioterapija.
Jonizācijas radiācija ir ne tikai pazīstama kā vēža izraisītāja, bet arī pielietota vēža ārstēšanā. Šodien aptuveni 45% no visiem vēža slimniekiem ir izārstēti: 22% pateicoties ķirurģijai, 12% pateicoties radiobioloģijai, 6% no radiobioloģijas un ķirurģijas kombinācijas, pārējie 5% no ķīmijterapijas. Tomēr vēl joprojām 20% pacientu mirst no neveiksmīgas audzēja kontroles.
Radiācijas terapija ir jonizācijas radiācijas izmantošana medicīnā kā daļa no vēža ārstēšanas, lai kontrolētu ļaundabīgās šūnas. Radioterapija var būt izmantota kā ārstēšanas līdzeklis vai palīglīdzeklis.
Radioterapija un ķirurģija paliek efektīvākā un ekonomiskākā metode vēža ārstēšanā, un šīm metodēm efektivitāte vēl tiek palielināta. Lielākie ieguvumi ārstēšanas efektivitātes palielināšanās ir dēļ radiologu un ārstu sadarbības veicināšanās.
Radioterapija tiek bieži izmantota ļaundabīgo audzēju (vēža) ārstēšanai un var tikt izmantota kā primārā terapija. Iespējams arī radioterapiju savienot ar ķirurģiju, ķīmijterapiju un hormonu terapiju.
Lai pasargātu normālos audus no radiācijas, dažādas formas radiācijas stari tiek staroti no dažādiem leņķiem, lai apstarotu tieši vēža šūnas ar maksimālo absorbēto dozu tur un minimālo dozu apkārt veselos audos.
Frakcionēšana.
Frakcionēšana ir viena no vēža šūnu ārstēšanas metodēm radioterapijā. Kad kopējā radiācijas doza tiek sadalīta vairākās mazākās dozās pa vairākām dienām, ir mazāks radiācijas efekts uz veseliem audiem. Šī metode maksimizē efektu uz vēža šūnām un minimizē uz veseliem audiem.
…