Fondu biržas finansu tirgū, aizņem aizvien nozīmīgāku vietu. Arvien pieaug jauno tehnoloģiju nozīme, lielākas ir tirgus prasības un nepieciešamība nodrošināt emitentus ar kvalitatīviem pakalpojumiem. Jāmin arī, ka akciju kotēšana biržā ir uzņēmuma kvalitātes rādītājs, jo tā parāda, ka uzņēmums ir spējīgs būt atklāts pret ieguldītājiem, laicīgi sagatavo informāciju un, izmantojot biržas starpniecību, informēt tirgus dalībniekus par visiem būtiskiem notikumiem, kas var ietekmēt uzņēmuma vērtspapīru tirgus cenu. Tā ir izdevība apkopot uzņēmuma svarīgāko informāciju un dod iespēju potenciālajiem ieguldītājiem un uzņēmuma produkcijas pircējiem iegūt informāciju par šo uzņēmumu.
Referātā pieskāršos arī jautājuma, kāpēc organizēts vērtspapīru tirgus ir vienīgais veids, kā panākt aktīvu vērtspapīru tirdzniecību un iedzīvotāju uzticību.
Referātā “Fondu Biržu darbība finansu tirgū” es apskatīšu Fondu biržu darbību Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Nedaudz pieskaršos arī Fondu biržu rašanās vēsturei.
Galveno uzmanību vērsīšu uz Fondu biržu funkcijām, galvenajiem plusiem un mīnusiem, katras valsts ekonomikā.
Fondu birža un tās vēsture
Grūti pateikt, kad tieši ir radusies birža. Jau kopš seniem laikiem tirgotāji sanāca noteiktā vietā, lai atrastu pircējus, iegūtu lietišķu informāciju. Tajos laikos darījumi tika slēgti uz ielas vai krogos (no šejienes ir nācis nosaukums “ielas” tirgus). Tādas sanāksmes jau notika Senajā Romā 2 gadsimta beigās pirms mūsu ēras.
1653. gadā Marseļas tirgotāji pieprasīja sev vietu, kas viņiem kalpotu par tikšanās telpu, lai atbrīvotos no neērtībām, ko viņi izjuta atrodoties uz ielas, kuru viņi ilgāku laiku izmantoja savu komerciālo lietu kārtošanai.…