Fokusgrupas sastāv no klientiem, kas piekrituši tikties ar organizācijas pārstāvjiem ar mērķi norādīt uz diskutabliem jautājumiem, pirms tie kļuvuši par problēmu. Fokusgrupas nodrošina nestrukturētu vidi, kurā noskaidrot mūsu domas par problēmām un iespējamiem risinājumiem. Grupas dalībnieki norāda uz nepilnībām vai potenciālajiem trūkumiem, lai organizācija varētu tos novērst pirms problēmas rašanās; fokusgrupa nav atkarīga no klientu vēlmes iesniegt sūdzību. Dalībnieki piekrīt sniegt ieguldījumu regulārās tikšanās reizēs jau pirms kļūst par grupas locekļiem.
Fokusgrupas ir noderīgas, kad cilvēks nevar konkrēti atbildēt uz jautājumu, kā piemēram anketā, bet ir gatavs veltīt savu laiku, lai gari un plaši diskutētu par problēmu vai jautājumu grupā.
Fokusgrupa var atrisināt arī jautājumu, kad cilvēks iesniedzis sūdzību, diskutējot par aktuālo problēmu, organizācijas pārstāvis var „rakt dziļāk” un rast problēmas sakni jeb iemeslu. Viena klienta ieguldījums var veicināt arī otra cilvēka ieguldījumu, diskusijas ceļā iespējams gūt plašāku atbildi uz jautājumu.
Lai rezultāts būtu efektīvs, fokusgrupām jāsastāv no dalībniekiem, kuri saprot, kas viņiem būs jādara. Fokusgrupas dalībnieki nedrīkst būt ne lišķīgi, ne naidīgi noskaņoti.…