Flīzēšana nav vienkārša, un šim darbam nepieciešamas zināšanas un iemaņas, tāpēc labāk būtu aicināt talkā profesionāļus. Bet, ja ir liela vēlēšanās šo darbu paveikt pašam, tad jāievēro vairākas lietas. Ja flīzes tiks uzliktas nepareizi, defektus izlabot būs ļoti grūti vai pat neiespējami.
Flīzēšanas darbus var veikt temperatūrā, kas ir ne zemāka par +10 grādiem. Savulaik tik pierastās cementa javas vietā nu var izvēlēties līmjavu vai flīžu līmes. Taču vienas firmas līmjavu vai flīžu līmes nevajadzētu jaukt ar citas firmas gruntīm vai šuvju masām. Flīzējuma izturība un ilgmūžība atkarīga no pamatnes sagatavošanas kvalitātes un rūpības, ar kādu veikts darbs.
Virsma tiek sagatavota flīzēšanai, to gruntējot. Atkarībā no flīzējamās virsmas tiek izmantotas dažādas gruntis. Tās ir atkarīgas no virsmas materiāla, piemēram, betona virsmu gruntē ar betona kontaktmateriālu, ģipša sienas - ar speciālu ģipša kontaktmateriālu. Ja flīzē virsmas, kas lietošanas laikā būs saskarē ar ūdeni, piemēram, baseinu vai pagrabtelpas, tiek uzklāta hidroizolācija.
No sausā maisījuma tiek iejaukta katrai telpai piemērota līmjava, piemēram, iekštelpām, mitrām telpām vai klāšanai ārā. Pie sagatavotās virsmas flīzes pielīmē, nostiprinot ar gumijas āmura piesitieniem. Kad flīžu līme ir izžuvusi, spraugas starp flīzēm aizdrīvē ar flīžu šuvju materiālu un nolīdzina ar sūkli. Stūros, arī veidojot lielām grīdas platībām termošuves, šuvēs izmanto silikonus. …