Fiziskā aktivitāte, kustības ir nepieciešamas katram dzīvam organismam normālu dzīves procesu uzturēšanai visos ontoģenēzes etapos – katra indivīda funkcionālo iespēju robežās. Fiziskā aktivitāte ir veselīga dzīvesveida svarīgākais, vadošais princips.
Bērnu veselību iespaido virkne dažādu faktoru: iedzimtība, apkārtējā vide, dzīvesveids, medicīniskā aprūpe. Šo faktoru kompleksā nozīmīga ir fiziskā audzināšana. Tā nostiprina bērnu veselību un veicina viņu fizisko un garīgo spēju vispusīgu attīstību. Bērni, kuri jau pirmsskolas vecumā ir norūdīti un fiziski attīstīti, labāk mācās, tiem ir lielākas darba spējas, labāka stāja.
Sporta nodarbības ir nepieciešamas, lai palīdzētu bērniem iekļauties sabiedrībā, pierast pie vienaudžiem – attīstot sociālās prasmes. Sagatavojoties sākumskolai, sporta nodarbībās bērni apgūst – skaistas gaitas un pareizas stājas izkopšanu, dažādu muskuļu grupu nostiprināšanu (izmantojot soļošanu, skriešanu, lekšanu, mešanu, līšanu, rāpošanu, rāpšanos u.c.), kā arī pievēršot uzmanību ne tikai fiziskajai, bet arī garīgajai attīstībai – pamatā ar dažādu rotaļu palīdzību.
Pareizi organizēta fiziskā audzināšana
paaugstina organisma nespecifisko izturību pret nelabvēlīgajiem ārējās vides apstākļiem, rezultātā samazinot saslimstību;
stimulē augšanu un attīstību;
pilnveido termoregulācijas reakcijas, norūda organismu;
uzlabo fiziskās darbaspējas;
normalizē atsevišķu orgānu un funkcionālo sistēmu darbību;
paaugstina galvas smadzeņu tonusu, rada pozitīvas emocijas.
Būtisks fiziskās audzināšanas uzdevums ir savlaicīga un sistemātiska pamatkustību mācīšana un attīstīšana. …