Mūsdienās tāpat kā pirms 100 gadiem skolēniem ir daudz dažādas problēmas. Dažas no tām ir bijušas vienlīdz aktuālas kā tajā laikā, tā mūsdienās, piemēram, problēmas ģimenē, problēmas ar draugiem un tml. Bet īpaši aktuāla problēma tieši mūsdienās ir jauniešu fiziskā veselība. Palielinoties vecumam, fiziskās aktivitātes būtiski samazinās. Veicot dažādas aptaujas tās parādīja, ka fizisko aktivitāšu vietā liela daļa skolēnu savā brīvajā laikā labprātāk izvēlas televizora skatīšanos vai laika pavadīšanu pie datora. Tas viss noved pie tā, ka pasliktinās skolēnu fiziskā veselība..
Veselība nozīmē ne tikai slimības trūkumu, tā ir cilvēka fiziskā, psihiskā un sociālā labklājība. Šie trīs veselības aspekti īstenojas kopsakarībā un mijiedarbībā. Veselības pamatā ir vairāki faktori, tai skaitā:
mērena fiziskā slodze;
pareizs uzturs;
pareiza stāja;
stress.
Bērna veselība vispirms ir atkarīga no dzīvesveida ģimenē. Taču lielu daļu laika savā augšanas un attīstības periodā bērni pavada skolā un pirmsskolas iestādē.
Jebkuram bērnam mācību uzsākšana 1. klasē ir liels emocionāls pārdzīvojums, jo viņš vienlaicīgi nokļūst svešā vidē, svešā kolektīvā, pie sveša pieauguša cilvēka, par kuru kaut kas dzirdēts no vecākiem vai lielākajiem brāļiem un māsām un pilnīgi svešā dienas režīmā, kur izpaliek diendusa, bet dienas režīms sastāv no 40 minūšu stundas un 10 minūšu starpbrīža. Viss šo blakusapstākļu kopums var radīt bērnā milzīgu stresu, kas bieži vien atsaucas uz bērna fizisko veselību un emocionālo stāvokli.…