Kursa darbā atspoguļota informācija par MS Excel lietošanu dažādu finanšu uzdevumu risināšanai. Tiek apskatītas biežāk lietotās un svarīgākās funkcijas, kas atvieglo un paātrina izvēlētā uzdevuma risināšanas gaitu. Šīs funkcijas ir: nolietojuma aprēķina funkcijas, naudas tagadnes un nākotnes vērtības aprēķina funkcijas, kā arī iekšējās procentuālās atdeves aprēķināšanas funkcijas. Iegūtie rezultāti ir ar augstu precizitāti.
Mūsdienās darbā, sadzīvē, atpūtā ikdiena vairs nav iedomājama bez datora. Tāpat tas ir arī ekonomikā, respektīvi, ekonomikas uzdevumu risināšanā. Uzdevumu risināšanai tiek izmantotas dažādas datorprogrammas. Viena no tām ir MS Excel-s, kura izmantošana arī tiek aprakstīta šajā darbā.
Taču, pirms aprakstīt kādus aprēķinus, jāatgādina dažas vienkāršākās instrukcijas, tādas kā:
Informācijas ievadīšana. Kad šūna tiek iezīmēta, tajā no tastatūras var ievadīt jebkuru informāciju. Ja tas ir teksts, tas automātiski tiks izlīdzināts pa kreisi, ja skaitlis – pa labi.
Informācijas rediģēšana. Lai izmainītu kādas šūnas saturu, šūna jāiezīmē un jā ievada tās jauno saturu. Ja ievadītos datus vajadzīgs izmainīt fragmentāri, pēc šūnas iezīmēšanas jāiezīmē arī formulu rindas darba virsma atbilstošajā vietā.
Šūnu iezīmēšana. Excel-ī darba virsma jeb tā sauktā darba lapa ir elektroniskās tabulas veidā. Tā ir sadalīta atsevišķās šūnās, kuru adreses nosaka to koordinātes – rindas (izsakāms ar ciparu) un kolonnas (izsakāms ar burtu) numurs. Lai iezīmētu kādu no tām, peles kursors jānoved uz atbilstošās šūnas un jānospiež peles kreisā poga. Rindas iezīmēšanai ar peles kreiso taustiņu jānoklikšķina uz tai atbilstošā burta pa kreisi no tabulas, kolonnas iezīmēšanai – uz burta darba lapas pašā augšā.…