Formulējot uzņēmumu attīstības nosacījumus vairāki autori (Rivža B., Rivža P. un Krūzmētra M., 2001.; Arhipova I. 2002. ) uzsver, ka riska analīzes process daudzfunkcionālā lauku uzņēmumā ir iespējamo draudu izvērtēšana, kas sastāv no draudu identifikācijas, riska novērtējuma, riska vadīšanas un riska monitoringa. Analizējot uzņēmējdarbības veiksmes vai neveiksmes cēloņus (gan tos, kas nav atkarīgi no uzņēmuma darbības, gan no uzņēmējdarbības atkarīgos) tiek minēti finansu faktori, kas saistīti ar finansu vadību: naudas aizņēmumu jeb kredītu vadība , finansu rādītāju un koeficientu izmantošana, maksātspēju u.c. (Leščevica M., Rivža B.- 2002.)
Finansu riski ir būtiski un svarīgi katram uzņēmumam un lauku saimniecībai, jo tie var apdraudēt maksātspēju un radīt bankrota draudus.
Investīciju projektu realizācijas nodrošināšanai nepieciešamo finansu resursu analīze ir saistīta ar finansu sviras efekta prasmīgu izmantošanu un kapitāla struktūras vadību uzņēmumā. Taču jāatzīmē, ka pētījumu par optimālas kapitāla struktūras izveidi un finansu risku analīzi lauku saimniecībās ir ļoti maz vai tie aptver atsevišķu uzņēmumu vai saimniecību līmeni.
Pētījuma mērķis – noskaidrot ar aizņemtā kapitāla izmantošanu saistīto finansu risku identificēšanas un analīzes iespējas, īpašu uzmanību veltot aizņemtā kapitāla īpatsvara sabalansēšanai kapitāla struktūrā un efektīvai finansu sviras izmantošanai.…