Kā rāda prakse, finansu plāns ir obligāta un dažreiz vienīgā vajadzīga biznesa plāna daļa, piemēram, kredīta saņemšanai bankā. Lai izietu cauri kredīta komiteju, bieži vien pietiek finansu plāna un tā komentāru.
Sastādot finansu plānu, var ļoti skaidri ieraudzīt uzņēmuma darbības “šauras” vietas. Šajos laika posmos uzņēmumam būs nepieciešami finansu līdzekļi. Tad var viegli noteikt, kāda naudas summa tiešām ir vajadzīga, kad firma varēs atdot pamatparāda summu un sastādīt atgriešanas reālo grafiku.
Tātad, finansu plāna sastādīšana ir nepieciešama lieta, jo notā, cik precīzi saplānoti naudas ieņēmumi un izdevumi, var būt atkarīga uzņēmuma maksātspēja. Nepareiza finansu plānošana var izraisīt uzņēmuma darbības krīzi.
Šā darba mērķis ir parādīt, kā tiek veikta finansu plāna sastādīšana ražošanas uzņēmumā, kādi nosacījumi ir jāievēro, par ko nedrīkst aizmirst, plānojot savas darbības rezultātus.
Darba uzdevums – sastādīt kopējo budžetu, izmantojot informāciju par visām plāna periodā veiktajām operācijām, no tām radušiem izdevumiem un ieņēmumiem.
Veicot nepieciešamos aprēķinus atsevišķu budžetu un kopējā budžeta sastādīšanai, tika izmantotas sekojošās metodes:
1.peļņas (zaudējumu) aprēķins tika veikts pēc apgrozījuma izmaksu metodes;…