SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Galvenais finanšu pārskatu analīzes mērķis ir noteikt uzņēmuma darbības efektivitāti pārskata periodā un attīstības iespējamos virzienus nākotnē, ņemot vērā esošos materiālos, finansiālos un darbaspēka resursus.
2. Bilances zelta likumi nosaka uzņēmuma aktīvu racionālas finansēšanas noteikumus, izmantojot pašu vai aizņemto kapitālu, tiem ir ieteikuma raksturs.
3. Nozīmīgākās finanšu pārskatu analīzes metodes ir dinamikas jeb horizontālā, kas atspoguļo rādītāju izmaiņas attiecībā pret bāzes gadu, struktūras jeb vertikālā, kas parāda pārskatu struktūru procentuālā izteiksmē un koeficientu analīze, kad, nosakot likumsakarības starp diviem finanšu pārskatu komponentiem, tiek raksturota uzņēmuma finansiālā situācija un attīstības likumsakarības.
4. Finanšu analīzē tiek izmantoti likviditātes rādītāji, kas raksturo uzņēmuma spēju dzēst īstermiņa saistības, kapitāla struktūras rādītāji, kas atspoguļo uzņēmuma spēju segt visas saistības, aktīvu aprites rādītāji, kas rāda uzņēmuma līdzekļu aprites ātrumu un sniedz informāciju par līdzekļos ieguldītā kapitāla pietiekamību, rentabilitātes rādītāji, kas atspoguļo uzņēmuma darbības efektivitāti.
5. Finanšu rādītājus var izmantot uzņēmuma bankrota iespējamības prognozei, lai kontrolētu situāciju, laikus novērstu problēmas un maksātnespējas draudus.
6. SIA „X” stiprās puses ir kvalitatīva un daudzveidīga produkcija, profesionāli darbinieki, vājās puses augstā produkcijas cena, reklāmas trūkums un šaurais realizācijas tirgus.
9. Visi SIA „X” likviditātes rādītāji ir zemāki gan par literatūrā rekomendētajiem, gan nozares vidējiem datiem. Uzņēmums nespēj dzēst savas īstermiņa saistības. Vidējie rādītaji liecina, ka vairumam nozares uzņēmumu ir augsti likviditātes rādītāji.…