Mana kursadarba tēma ir finansu analīze un bilance. Šo tēmu izvēlējos balstoties uz temata aktualitāti uzņēmējdarbībā- ikvienam uzņēmuma ir jāveido gada pārskati, jāsastāda uzņēmuma bilance un jāveic peļņas un zaudējumu aprēķins.
Finansu vai gada pārskats ir uzņēmuma oficiālais pārskats un tas sniedz informāciju par uzņēmuma darbību pēdējā gada laikā un par to, kāds bijis uzņēmuma finansiālais stāvoklis gada baigās. Uzņēmuma gada pārskats ir vissvarīgākais ekonomiskās informācijas avots lielākajai daļai interesentu. Savukārt, bilance ir nozīmīgākā gada pārskata sastāvdaļa.
Bilance ir uzņēmuma momentuzņēmums konkrētā laika brīdi (konkrētā datumā, piemēram, 2002.gada 1.janvārī).
Darba analītiskajā daļā aprakstīju bilances veidošanas shēmu. Apskatīju kādi ilgtermiņa ieguldījumi un apgrozāmie līdzekļi ietilpst bilances aktīvā un kādas ir uzņēmuma pašu kapitāla daļas un saistības, kas iekļaujamas bilances pasīvā.
Darba pētījumu un aprēķinu daļā pielietoju bilances sastādīšanas shēmu praktiski, veidoju uzņēmuma bilances, risināju dažādas situācijas, kas iespējamas uzņēmuma darba gaitā, nosakot, kā tās ietekmēs uzņēmuma bilanci.Noteicu temata ierobežojumu – aplūkojot uzņēmuma gada pārskatu, par kursadarba analīzes mērķi izvēlējos tikai bilances pētīšanu un aprakstu. Neveicu peļņas un zaudējumu aprēķina, naudas plūsmas un pielikumu izpēti. Tādējādi apskatīju tikai daļu no uzņēmuma gada pārskata sastāvdaļām - bilanci.Analītiskā daļa
1.Finansu pārskats
Finansu pārskats, kas tiek sastādīts katra gada beigās, tiek saukts par gada pārskatu.
Lai gada pārskats būtu pilnīgs, tajā ietilpst:
1.bilance uz 31.12.;
Ir jāpievieno arī bilance no iepriekšējā gada 31.12.
2.gada peļņas un zaudējumu aprēķins;
3.pielikumi, paskaidrojumi un atšifrējumi, kas palīdz precīzāk attēlot un izprast uzņēmuma stāvokli un darbības rezultātus, kā arī pašā gada pārskatā sniegto informāciju;
naudas plūsmas pārskats, kas parāda, cik lielu kapitālu uzņēmums ir ieguvis gada laikā un kā tas ir izlietots.…