Šodien, kad ir tik aktuāla finansiāli ekonomiskās krīzes ietekme uz vairākām, tik svarīgām, dzīves sfērām, ir būtiski veikt pētījumus, lai secinātu un prognozētu krīzes sekas konkrētajā sfērā.
Šī pētījuma rezultātā tiks pētīta finansiāli ekonomiskās krīzes ietekme uz kriminogēno stāvokli Latvijā. Daudzviet tiek izplatīta informācija par kriminogēnās situācijas paaugstināšanos saistībā ar ekonomisko krīzi, bet vai tā patiešām ir, tiks noskaidrots šajā pētījumā.
Kā pētījuma mērķis tiek izvirzīts – izpētīt vai finansiāli ekonomiskā krīze ietekmē kriminogēno stāvokli Latvijā, tātad, vai krīze to palielina vai samazina. Kā arī piedāvāt mūsdienīgus risinājumus, kas palīdzētu konkrētās situācijas uzlabošanai, gadījumā, ja tā pasliktinās. Kā viens no darba uzdevumiem ir pieejamo statistisko datu pētīšana un analizēšana, kā arī salīdzināšana ar vēsturiskajiem datiem atspoguļojot Pasaules ekonomisko krīzi, kas sākās 1929.gada nogalē, un Latviju sasniedza ap 1931.gadu.
Pētījuma objekts un priekšmets ir kriminogēnais stāvoklis Latvijā finansiāli ekonomiskās krīzes laikā. To vai pašlaik, uz pētījuma izdarīšanas brīdi ir iestājusies ekonomiskā vai finansiālā krīze tiks noskaidrots un pētīts, taču nevar nepiekrist, ka tieši šīs divas jomas ne tikai mūsu valstī, bet arī citās Pasaules valstīs ir acīmredzami pasliktinājušas. Daudzi runā par noziedzības līmeņa augšanu tieši saistībā ar finansiālo un ekonomisko krīzi, jo palielinās bezdarbs, darba algas tiek samazinātas, izmaksas tiek palielinātas un daļa sabiedrības pievēršas noziedzīgajai pasaulei. Bet to vai šis kriminogēnais stāvoklis tiešām palielinās un vai tas ir minēto faktu iespaidā, tiks noskaidrots šajā pētījumā.
Izvirzītās hipotēzes.
1)finansiāli ekonomiskā krīze palielina kriminogēno stāvokli Latvijā;
2)finansiāli ekonomiskā krīze samazina kriminogēno stāvokli Latvijā.
Operacionālie jēdzieni.
Finansiālā krīze - valsts finanšu sistēmas dziļa izjaukšana inflācijas pavadībā, vērtspapīru kursa mainība, izpaužas strauja budžeta ienākumu neatbilstība tās izdevumiem, valsts naudas vienības valūtas kursa krišana un nestabilitāte, ekonomisko subjektu savstarpēja nemaksāšana.…