Zinātne mūs ietekmē ļoti spēcīgi, to mēs sapratīsim tikai pēc ilgāka laika, visas šis jaunās tehnoloģijas, pārtikas produkti, kas glabājas mēnešiem ilgi, sadzīves ķīmija, kas visu izmazgā, iztīra, atgrūž netīrumus…. . Kā tas mūs ietekmē?
Jaunākās tehnoloģijas un viedierīces – gan palīdzība, sasniedzamība un atbalsts grūtā brīdī , vai tikai informācijas avots, gan gluži pretēji – datoratkarība, it sevišķi bērnu, skolēnu un jauniešu vidū, nespēja un neprasme kontrolēt savas darbības šajā jomā bieži noved pie dramatiskām sekām. Bērni, kuru vecāki ļoti agrā vecumā ir, nosēdinājuši pie datora, neiemācās pilnvērtīgi, un pozitīvi vadīt savas emocijas un sociālo prasmju apguves līmes ir nepilnīgs, lielāka trauksmainība, un tas pieaugušā vecumā var radīt vēl lielākas problēmas. Skolas periodā bieži vien ir nepilnīgi vērtējumi mācībās, jo nespēj nokoncentrēties mācību darbam, uzvedības problēmas un kavējumi.
Jau daudzu gadu ir aktuāls straujais Cilvēces pieaugums, lai, visus spētu pabarot, zinātnieki izstrādā un rada aizvien jaunas pārtikas audzēšanas un saglabāšanas vielas. Viens no veidiem ir ģenētiski modificēta pārtika (ĢMO), tie ir jebkāda veida ēdieni, kuriem izdarītas pārmaiņas to DNS informācijā. Šīs izmaiņas veic cilvēki, dabā nekad tā nenotiek. Ģenētiski modificētos augus parasti veido ar mērķi palielināt ražību, radīt izturību pret kaitēkļiem un izveidot noteiktas īpašības, kā, piemēram, košu krāsu un izteiktu formu. …