Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:336181
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēkam ir raksturīga un neatņemama tieksme pēc skaidrības, izpratnes, un vienmēr nezūdošs ir jautājums par sapratni – kā tas 20. gs atklājās tādos filozofiskos virzienos kā hermeneitika un analītiskā filozofija. Tam visā cilvēces attīstības laikā ir veltīts daudz laika un liels uzmanības daudzums. Tieši atrašanās šaubās un neziņā vispilnīgāk raksturo cilvēku. Tas ir priekšnoteikums nepieciešamībai meklēt un atrast. Pasaule, tāda. kāda tā ir, nav cilvēkam uzreiz apdzīvojama. Cilvēks tajā atrodas un to pieredz tādu, kāda tā viņam atklājas pieredzē, nekāds ārējs zināšanas vai pieredze nav līdzi dotas. Pasauli cilvēks spēj tvert vien caur jutekliskām maņām un ar prātu. Tieši esamības kailums, kas ir izmisīga nepieciešamība mainīt esošo stāvokli, liek cilvēkam „pielāgot” pasauli un pielāgoties pasaulei, pieredzēt un aptvert pieredzi ar prātu. Pieredzes tvērums var būt stingrāks vai vājāks, to nosaka cilvēka spēja aptvert jeb izprast. Precīzs tvērums ir skaidrs un pamatots, vājš tvērums ir neskaidrs, nepamatots un neprecīzs. Ik mirkli tvertā pieredze iegūst zināšanu veidolu un tvēruma skaidrums nosaka zināšanu kvalitāti.
Nekas nav tā virzījis cilvēku pretī skaidrībai, nekas nav tā veicinājis cilvēka ceļu ārā no prāta tumsības kā arvien jaunas zināšanas. To pieaugums nosaka nepieciešamību zināšanas strukturēt, bet struktūras ir mainīgas un pakļautas. Pieredzes tveršana un zināšanu veidošana ir atkarīga no cilvēka piemērotajiem paņēmieniem informācijas apstrādē.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1115639
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties