Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:595433
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pieminēšanas vērta arī ir izteiktā Harija un Mariannas dzīvokļa vannas istabas filmēšana no augšējā labā stūra nemainīgā rakursā – katrā epizodē, kas filmēta vannas istabā, varonis stāv pie izlietnes.
Tika izmantots arī uz pusēm sadalītais ekrāns, katrā daļā attēlojot vienu filmas varoni (piemēram, Harija un viņa mātes strīds filmas sākumā).
Būtiska ir arī Harija vīzija, kas attēlota gan filmas sākumā, gan nobeigumā, kurā uz tilta brīnišķīgas ainavas ieskauta, stāv Marianna.
Daudz izmantoti atkārtotie kadri, kuros attēlots narkotiku sagatavošanas un lietošanas process. Tie reprezentēti paātrinājumā.
Paātrinājumā attēlota arī varoņu rīcība pēc narkotiku lietošanas (piemēram, Sāra pēc tablešu iedzeršanas uzkopj māju, skatās televizoru; Harijs pēc marihuānas smēķēšanas sēž uz dīvāna, ilgu laiku neko nedarot, tomēr viņam narkotiku iespaidā šķiet, ka laiks aizritējis ātri). Vislielākais efekts ātro un vienam otru nomainošo kadru lietojumam ir filmas beigās. Pateicoties šim efektam, filma skatītājam piedāvā tās kulmināciju un emociju un izjūtu sprādzienu, ar kuru pēc noskatīšanās jātiek vien galā pašam.

NOBEIGUMS
„Requiem for a dream” manā skatījumā ir visveiksmīgākais antinarkomānijas kinematogrāfijas darbs, jo, atsakoties no dramatiskiem, sapostītu vēnu tēliem un to vietā piedāvājot ikdienišķu dzīvju atainojumu un sekas, kas piemīt iekšējo dēmonu priekšā kapitulējušam gribasspēkam, tas panāk krietni iespaidīgāku efektu.
Izvēloties attēlot četrus likteņus viena vietā, režisors pilnībā nodrošinās no garlaicības klātbūtnes draudiem un neuzkrītoši apmet cilpu ap skatītāja kaklu, ko filmas laikā savelk arvien ciešāk, neļaujot tam atrauties no ekrāna līdz pat filmas beigām.
Netradicionālie kadrējumi un rakursi, nemitīgi mainīgie tēli, pārsteidzoši vienkāršās un sev piemērojamās filmas varoņu īpašības un cilvēciskās vājības, izcili atbilstošais skaņu celiņš – tas viss šo filmu padara par īstu mākslas darbu, tomēr maģiskā veidā neļauj izzust arī reālisma izjūtai, pateicoties kurai filma pārliecinoši varētu ierindoties arī dokumentālā kino par narkomānijas tēmu plauktos.
„Requiem for a dream” sevī nes vienreizēju māksliniecisku un profesionālu meistarību teiciena „viss ģeniālais ir vienkāršs” manierē, rezultātā radot neaptveramu iekšēju sprādzienu un liekot skatītājam, gribot negribot, izgriezt visus savas personības apcirkņus uz āru.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties