Visu filmas sižetu caurvij ūdens dažādās situācijās un laikos. Katrā filmas epizodē, kurā ir redzama Doloresa, viņas mati ir mitri. Tāpat arī periodiski filmas varonis savos murgos redz mazu meiteni, kura ir bāla, mitrām drēbēm un slapjām rokām, kas nepārtraukti čukst, ka viņus bija iespējams izglābt. Paralēli tam visam pa vidu dominē vētra, negaiss un spēcīgs lietus. Kā noskaidrojas filmas atrisinājumā, tad ūdens ir viens no galvenā varoņa nelaimju iemesliem. Respektīvi, viņa sieva kopējos bērnus noslīcināja ezerā. Par vienu no filmas simboliem tas kļūst, kad galvenajam varonim tiek stāstīts par viņa īsto identitāti un tiek rādīti viņa noslīkušās meitas foto, rodas asociācijas ar ūdeni.
VĒSTĪTĀJS FILMĀ
Filmas režisors Martins Skorsēzs savā radošajā darbībā ir izcils, spējot uzsvērt filmas galvenos akcentus, parādot skatītājam iespēju lietas saskatīt no jauna redzējuma. Martina Skorsēza profesionālajai darbībai galvenokārt raksturīgas drāmas, detektīvi, dokumentālās filmas un biogrāfijas. Neraugoties uz nopietnā repertuāra esamību, mākslinieks ir darbojies arī ar komēdiju režisēšanu.
Velkot paralēles un turpinot analizēt filmu “Nolādētā sala”, tiek identificēta filmas autora klātbūtne. Visspilgtāk tā jūtama tuvplānu izmantošanā. Salīdzinot ar citām režisora filmām, tad saskatāma šo tuvplānu savstarpējā līdzība. Tie bieži tiek filmēti tik tuvu, ka kadrā izteikti redzama tikai seja. Ar to palīdzību tiek spilgti izteiktas emocijas, kas valda filmas sižeta laikā. Kā arī tuvplānu esamība krietni vien pārsniedz fiksētos masu skatus.
Kā viena no iezīmēm, kas figurē autora filmās ir drūmie krāsu toņi. Viennozīmīgi “Nolādētajā salā” ar to pielietojumus spēcīgi bija jūtama autora ietekme uz filmas notikumu atspoguļošanu.
…