Fibrolīts ir plātņu veidu matreāls ar labiem akustiskiem, siltumtehniskiem un konstruktīviem raksturlielumiem. Galvenās ražošanas izejvielas ir speciāli ēvelētas koka skaidas un minerālas saistvielas. Koka skaidu matreāls ir galvenais matreāla cietais struktūrelements, kas stiegro visu matricu. Koka skaidas veido fibrolīta šķiedrveida telpisko struktūru, nodrošinot gan porainību, gan attiecīgu stiprību. No skaidas matreāla kvalitātes ir atkarīga fibrolīta ilgizturība un galvenās īpašības. Parasyi izmanto skujkoku koksni.
Pats nosaukums ,,fibrolīts,, ir aizguvums no mineraloģijas, kur ar to apzīmē šķiedrainas struktūras dabiskos akmeņus. Tieši tāpēc šis nosaukums nav bieži sastopams Rieyumeiropā un Amerikā, tur to pazīst ar dažādiem nosaukumiem (heraklīts, lignolīts, cementeks, svens un citi analoģiskas nozīmes nosaukumi.)
Fibrolītu plaši ražo ASV, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Šveicē, Krievijā un Austrijā( tā tiek uzskatīta par fibrolīta izcelsmes zemi). Latvijā fibrolītu sāka ražot 1962. gadā u tas bija orientēts uz lauksaimniecības būvēm (trīsslāņu fibrolīta paneļi). Patlabam fibrolīta matreālus Latvijā ražo un to lietojuma iespējas attīsta SIA Jelgavas būvniecības sistēmas (JBS).…