Kas tad ir fermentācija? Vārdnīcā atrodams šāds skaidrojums:
„Fermentācija ir metabolisks process, kas notiek ar enerģijas atbrīvošanu. Tās rezultātā cukura un cietes molekulas bez gaisa klātbūtnes sadalās oglekļa dioksīdā un etanolā. Šis process tiek katalizēts ar fermentu palīdzību. Parasti tas notiek mikroorganismos (galvenokārt raugā).”[3]
Fermentācija ir dzīvības procesu neatņemama sastāvdaļa, neviens dzīvais organisms nevarētu funkcionēt, ja tā šūnās nenotiktu daudzi un dažādi fermentācijas procesi. Mūsdienās cilvēki ir izpētījuši šos procesus un iemācījušies izmantot fermentus dažādiem mērķiem. Apzināta un kontrolēta fermentācija palīdz iegūt produktus ar jaunām, labākām īpašībām; fermenti tiek izmantoti kā katalizatori, lai novirzītu ķīmiskās reakcijas vēlamā virzienā; ar fermentācijas palīdzību tiek pārstrādāti atkritumi utt.
Mūsdienās fermentāciju plaši izmanto biotehnoloģiskajā ražošanā, iegūstot ne tikai pārtikas produktus un alkoholu, bet arī dažādas ķīmiskās rūpniecības izejvielas, biogāzi un medikamentus. Fermentu izmantošana sintētisko ķimikāliju vietā ļauj iegūt precīzi to produktu, kurš nepieciešams, pie viena arī radot mazāk blakusproduktu un izvairoties no kaitīgu vai grūti pārstrādājamu blakusproduktu rašanās. …