Referātam tēma par feminismu izvēlēta, jo dzimumu līdztiesības jautājums ir mūsdienās aktuāls. Tā kā dzimumu līdztiesība pieskaitāma pie cilvēktiesībām, tas ir arī nozīmīgs jautājums sabiedrībā.
Nereti nākas dzirdēt, ka kādā konkrētā darbā pieņemt vēlas vai nu tikai vīriešus, vai sievietes. Lai arī darba samaksa pēc likuma Latvijā ir vienāda gan vīriešiem, gan sievietēm, sievietes ieņem krietni mazāk augstu amatu. Tādējādi kopējais atalgojuma līmenis sievietēm ir zemāks nekā vīriešiem.
Sievietēm Latvijā mazāka ietekme ir arī politikā. Latvijas Republikas Saeimā šobrīd no 100 deputātiem 19 ir sievietes, lai arī sabiedrībā sieviešu ir procentuāli vairāk nekā vīriešu. Tātad sieviešu iespēja ietekmēt politiku ir proporcionāli mazāka.
Bieži dzirdēts arī par slēptajām dzimumdiskriminācijas formām, ko min Katerīna Makinona – nabadzību, kas radusies , sievietēm strādājot darbus, par kuriem nemaksā, izvarošanu un izvarošanas mēģinājumus, bērnu seksuālo aizskaršanu, vardarbību pret sievieti ģimenē, prostitūciju un pornogrāfiju.1 Lai arī šīs lietas nav minētas diskriminācijas definīcijā, tās vienalga ļoti labi oparāda sievietes zemāko stāvokli.
Šādi apstākļi gan Latvijā, gan pasaulē liek sievietēm cīnīties par savu vienlīdzību vīriešu priekšā.…